"Mikrofon i Ty" - IX Festiwal Polskiej Piosenki

W piątek 27 maja 2014r. nasi uczniowie ponownie zawitali do Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu. Odbył się tutaj IX Festiwal Polskiej Piosenki „Mikrofon i Ty”.

Miał on zasięg wojewódzki. Nie bez tremy, bo startowało w nim wielu solistów, duetów i zespołów muzycznych w różnych kategoriach, przystąpili do rywalizacji i nasi wykonawcy.

Jako pierwsza w kategorii klas I – III zaprezentowała się solistka Kamila Kałuża. Tym razem zdobyła ona II miejsce.

Po niej wystąpił duet Amelia Brój i Anna Czercowy, który wywalczył I miejsce.

W tej samej kategorii wiekowej startował też zespół „Psotki” w składzie: Kamila Kałuża, Amelia Brój, Anna Czercowy, Anna Gąsiorowska, Hanna Calicka, Natalia Chrobak i Martyna Ruszała. Dziewczynki wywalczyły również I miejsce.

Ze względu na bardzo dużą ilość wykonawców Jurry Festiwalu ogłaszało wyniki po każdej grupie wiekowej.

Podbudowani sukcesami „maluszków” uczniowie klas IV – VI wystąpili równie pięknie. Duet Maja Miążek i Magdalena Szelewska oraz zespół wokalny „Kalejdoskop” w składzie: Maja Miążek, Magdalena Szelewska, Kamila Ranecka, Amelia Konfisz, Magdalena Rakint, Oliwia Stefaniak, Martyna Kraska i Szymon Trybuch wywalczyli w swoich kategoriach I miejsce.

Wykonawcy otrzymali dyplomy i medale w kolorach odpowiadających zajętemu miejscu.

Dziećmi opiekowały się panie Urszula Długosz i Elżbieta Bilińska oraz niezawodne mamy – pani Magdalena Czercowy i pani Daria Szeja-Brój.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Elżbieta Bilińska
FOTO: Aleksandra Calicka, p. Daria Szeja-Brój