Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014 to dobry rok dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu. A wszystko za sprawą jej uczniów, którzy sławili imię swojej szkoły w wielu dziedzinach. W tym roku tytuł Opolskiego Orła zdobyło aż czterech uczniów, Ogólnopolskie, Wojewódzkie, Międzyszkolne Konkursy Przedmiotowe przyniosły wielu laureatów i finalistów, nasza szkoła została liderem projektu „Szkoła w Ruchu”, ewaluacja zewnętrzna oceniła naszą placówkę dwukrotnie na najwyższą ocenę, jako jedyna szkoła podstawowa w Opolu uzyskaliśmy certyfikat „Opolskie Ogrody Talentów”, nasi sportowcy przez cały rok rywalizując w różnych dyscyplinach wywalczyli I miejsce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

O tym wszystkim powiedział i podziękował „sprawcom” tych sukcesów Dyrektor Szkoły Mirosław Śnigórski otwierając 27 maja 2014r. o godz. 9:00 uroczystość zakończenia roku szkolnego na boisku szkolnym.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego Dyrektor ds. sportu Roman Stelmaszyk mógł już indywidualnie wyróżnić uczniów na środku boiska za ich poszczególne sukcesy.

W plebiscycie Olimpijczyk Roku w poszczególnych kategoriach zwyciężali:

• Matematyczne Odkrycie Roku

Amelia Brój z klasy IIb

• Kaligrafia 2014

mgr Hanna Wiśniewska

Tytuł Olimpijczyka Roku, za zdobycie łącznie do tej pory sześciu statuetek, otrzymała uczennica klasy Vc – Magdalena Szelewska.

Uhonorowani wpisem w karty „Złotej Księgi” zostali:

Amelia Brój z klasy IIb
Mateusz Galbierz z klasy IIb
Jakub Tratkiewicz z klasy IIb
Daniel Stochmal z klasy IIb
Anna Czerwcowy z klasy IIb
Weronika Klimmer z klasy IIIb
Kamila Kałuża z klasy IIIb
Amelia Konfisz z klasy IVa
Jagoda Bogucka z klasy IVa
Maja Miążek z klasy Va
Marta Wiśniewska z klasy Vc
Olga Charkiewicz z klasy Vc
Duet – Maja Miążek z klasy Va i Magdalena Szelewska z klasy Vc
Zespół „Psotki”
Zespół „Kalejdoskop”

W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że wymienieni uczniowie zostali wyróżnieni za udział w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach, o czym można zawsze przeczytać w zestawieniu zakładki UCZEŃ.

Dobrą szkołę tworzą również rodzice, także za ich zaangażowanie w Plebiscycie Rodzic Roku wyróżniono i podziękowano p. Joannie Poznańskiej oraz p. Krzysztofowi Wasilewskiemu (podziękowania odebrała małżonka).

Za ubarwianie tanecznymi pokazami naszych imprez i uroczystości oraz reprezentowanie nas w konkursach udekorowany został zespół najlepszych tancerzy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 „Wschodzące Gwiazdy”.

Cała Uroczystość trwała pełną godzinę, a to dlatego, że osób, którym chciano podziękować wyróżnieniem, było, o czym możecie przeczytać powyżej, co bardzo cieszy – mnóstwo. Na koniec na środku zaprezentowali się uczniowie z najwyższymi średnimi, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem z rąk Dyrektora Szkoły. W tym miejscu należy wspomnieć, iż wyróżniano uczniów klas I – V, gdyż swoją Uroczystość, szóstoklasiści mieli w dniu wczorajszym, o czym możecie przeczytać w tym miejscu.

O godz. 10:00 wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby po raz ostatni w roku szkolnym 2013/2014 spotkać się ze swoimi wychowawcami i odebrać swoje świadectwa.

Kończymy ten rok szkolny z uśmiechami na twarzy dziękując Wam drodzy uczniowie za wszystkie sukcesy – zasłużyliście sobie na dwu miesięczny odpoczynek. Pamiętajcie o tym, aby spędzić te wakacje bezpiecznie i rozważnie. Do zobaczenia 1 września o godz. 9:00 na boisku szkolnym!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przy tej okazji administrator strony internetowej pragnie podziękować wszystkim nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz Dyrekcji za bieżące dostarczanie informacji i zdjęć – dzięki Wam strona mogła być zawsze aktualna i atrakcyjna stając się źródłem wiadomości „z pierwszej ręki”.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski