"Tuwimowo w PSP 2"

W związku z podsumowaniem Roku Juliana Tuwima 24 stycznia 2014r. zaprosiliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli do Tuwimowa.

Uczniowie wcześniej przygotowali prace plastyczne, z których została wykonana galeria z podziałem na poszczególne alejki Tuwimowa.

W tym dniu klasa IVc przedstawiła inscenizację „Lokomotywy”. Na koniec przedstawienia zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego – „Kto mógłby znajdować się w ostatnim wagonie lokomotywy”. Najlepszymi pracami okazały się wiersze Mai Miążek i Magdaleny Szelewskiej. Laureatki konkursu przeczytały swoje utwory i otrzymały dyplomy z nagrodami rzeczowymi.

Oprócz tego uczniowie z każdej klasy przygotowali strój i prezentację wybranego bohatera wierszy Juliana Tuwima.

Na długiej przerwie spotkaliśmy się na rondzie Tuwima, gdzie wybrane osoby mogły zaprezentować swoje stroje i opisy. Na koniec pokazu zostały rozdane słodycze.

W tym dniu mieliśmy okazję do wspomnień i przemyśleń Roku Juliana Tuwima.

Zapraszany do galerii zdjęć:

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Edyta Szymczyna-Zima
FOTO: mgr Edyta Szymczyna-Zima