XVI Festyn Olimpijski

W ostatnią majową sobotę odbył się 16 już Festyn Olimpijski w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu.

Festyn rozpoczął się o godz. 9:00 od przywitania licznie przybyłych uczniów wraz z rodzinami i gości oraz przedstawienia czego możemy się tego dnia spodziewać.

Jeśli szkoła sportowa – to oczywiście rozgrywki sportowe: w piłkę nożną, unihokeja, piłkę siatkową, kwadranta. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej rodziców, uczniów i nauczycieli.

W międzyczasie, na boisku szkolnym czas umilały występy artystyczne: zespołów „Pluszaki” i „Wschodzące gwiazdy” p. Elżbiety Raczkowskiej, „Crazy Stars” p. Agnieszki Melnarowicz, „Pech” oraz zespołów „Kalejdoskop” i „Psotki” p. Elżbiety Bilińskiej. Bawiliśmy się również przy występach naszych uczniów: solistek z klasy IIIb, Macieja Waloszczyka na trąbce i roztańczonej Wiktorii Haczkiewicz. Odwiedziła nas także absolwentka – Ola Calicka, która pięknie dla wszystkich zaśpiewała po francusku. Wszyscy mieli okazję poruszać się przy Zumbie. Na zaproszenie p. Małgorzaty Dudek wystąpili bębniarze – było głośno.

Oprócz tego mieliśmy wspaniale recytującą Weronikę Klimmer, pokaz „Wesołej mody” zorganizowany przez p. Urszulę Długosz i p. Bożenę Czajkę, konkurs żonglowania piłki dowolną częścią ciała, konkursy plastyczne przeprowadzone przez p. Dominikę Waluś i p. Marzannę Najbar oraz „Królewską Karetę”.

Dla lubiących zwierzątka było pomieszczenie, gdzie zgromadzono min. króliki, szynszyle, papugi.

Oczywiście nie mogło zabraknąć stoisk z napojami, słodyczami, ciastami, lodami, kiełbaskami z grilla i innymi pysznościami przygotowanymi przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

W trakcie festynu odbywała się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał i dodatkowo brał udział w losowaniu nagrody głównej – roweru, który znalazł swojego właściciela tradycyjnie podczas zakończenia całości.

Festyn prowadzony był profesjonalnie i z dużą dozą humoru przez Wicedyrektora do spraw sportu – Romana Stelmaszyka, a za nagłośnienie odpowiadali p. Piotr Kraus z synem – Kubą.

Na szczęście pogoda dopisała więc XVI Festyn Olimpijski można w pełni uznać za bardzo udany i zaprosić wszystkich za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowskim, dr Magdalena Rynkal