Festiwal Nauki w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Opolu

W czwartek 23 stycznia 2014r. klasy szóste z wychowawcami udały się na Festiwal Nauki do Publicznego Gimnazjum nr 4 w Opolu.

Zostaliśmy przywitani przez panią dyrektor i nauczycieli. Otrzymaliśmy plany zajęć i podzielono nas na grupy. Każdą z nich opiekowali się gimnazjaliści, którzy kierowali nas do kolejnych pracowni lekcyjnych. Odbywały się tam ciekawe zajęcia i prezentacje z różnych przedmiotów: fizyki, geografii, historii, języka polskiego, biologii i wychowania fizycznego.

Na zajęciach z fizyki uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ ma ciśnienie atmosferyczne na różne zjawiska zachodzące w przyrodzie oraz uczestniczyli w ciekawych doświadczeniach i eksperymentach. Spotkanie w całości prowadzili gimnazjaliści. Była też fascynująca lekcja historii pod hasłem „W antycznej Grecji Dionizosa” obfitująca w zagadki, quizy oraz puzzle, w czasie której nauczycielka historii opowiadała uczniom o greckim teatrze. Robiła to w bardzo ciekawy sposób, potrafiła zainteresować klasę VIb do tego stopnia, że zasłuchani w opowieści o antycznym teatrze dosłownie zapomnieli o własnych językach. Dopiero, gdy przyszedł czas na pochwalenie się wiedzą, pokazali się z jak najlepszej strony i udzielali trafnych odpowiedzi pięknie przy tym współpracując w grupach. Zostali pochwaleni za wzorowe zachowanie i dużą wiedzę z omawianej dziedziny. Lekcja geografii ukazała nam „Grecję w pigułce”, a na zakończenie odbył się konkurs ze słodkimi cukierkowymi nagrodami. Także zajęcia z języka polskiego i wychowania fizycznego przybliżały kraj władców Olimpu i jego wpływ na obecna kulturę. Spotkanie w gimnazjum zakończyło się zawodami sportowymi na wzór dyscyplin olimpijskich, które rozegrały się pomiędzy trzema klasami na sali gimnastycznej. Każda klasa wytypowała spośród siebie jednego reprezentanta. Zwycięzcą został Kacper Płotka z kl. VIb, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani wieńcem laurowym.

Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe i ciekawe przyjęcie w PG 4. Jesteśmy pod wrażeniem!

Gimnazjum posiada bardzo dobrze wyposażone sale, dużą ilość ciekawych pomocy dydaktycznych, jest barwnie odnowione, a nauczyciele z pasją podchodzą do swojej pracy.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Jolanta Baudisz
FOTO: mgr Jolanta Baudisz, mgr Beata Wojciechowska-Szulecka