Międzyklasowy konkurs czytelniczy dla klas I - III

Dnia 20 maja 2014r. odbył się w bibliotece szkolnej Międzyklasowy Konkurs Czytelniczy dla klas I - III.

Reprezentanci klas odpowiadali pisemnie na pytania, które dla klas pierwszych dotyczyły wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy oraz bajki H. Januszewskiej – „Kopciuszek”.

Dla klas drugich pytania dotyczyły następujących lektur: M. Kruger – „Karolcia”, A. A. Milne – „Kubuś Puchatek”, H. Ch. Andersen – „Dziecię Elfów”, A. Cz. Centkiewiczowie – „Zaczarowana zagroda”.

Dla klas trzecich pytania dotyczyły lektur: A. Fredro – „Paweł i Gaweł”, H. Ch. Andersen – „Brzydkie kaczątko”, R. Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”, A. Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”.

W oparciu o największą liczbę zdobytych punktów w pracach pisemnych wyłoniono 3 reprezentantów do międzyszkolnego konkursu czytelniczego.

Do międzyszkolnego konkursu czytelniczego zakwalifikowały się uczennice:

• Hanna Kaniuka z klasy Ic
  • Hanna Calicka z klasy IIa