"Liść Dębu" - XV Wojewódzki Festiwal Artystyczny

W dniach 9 – 10 maja 2014r. w Zespole Szkół w Dąbrowie miała miejsce XV Jubileuszowa edycja Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego „Liść Dębu”. Wykonawcy walczyli o Złoty, Srebrny i Brązowy Liść Dębu.

W pierwszym dniu festiwalu prezentowali swoje umiejętności soliści.

Były wśród nich uczennice naszej szkoły – Kamila Kałuża, która wystąpiła w kategorii solistów klas I-III szkoły podstawowej i wywalczyła I miejsce oraz Wiktoria Burzyńska, która prezentowała się w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej i wywalczyła II miejsce. Ponadto Kamila została laureatką nagrody Filharmonii Opolskiej – Osobowość XV Jubileuszowego Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego „Liść Dębu”- Dąbrowa 2014. Jest nią udział w występie w Filharmonii Opolskiej.

Pierwszego dnia festiwalu solistkami opiekowała się p. Alina Ślusarczyk.

W drugim dniu festiwalu prezentowały się duety i zespoły.

Nasz duet – Maja Miążek i Magdalena Szelewska w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej zdobył III miejsce.

Zespół „Psotki” w nowym składzie – Kamila Kałuża, Anna Czercowy, Amelia Brój, Anna Gąsiorowska, Hanna Calicka, Natalia Chrobak, Martyna Ruszała – w kategorii klas I-III zdobył I miejsce.

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej zespół „Kalejdoskop” w składzie – Maja Miążek, Magdalena Szelewska, Kamila Ranecka, Amelia Konfisz, Magdalena Rakint, Oliwia Stefaniak, Gracjan Arias-Isaza, Szymon Trybuch, Martyna Kraska, Hanna Mroczkowska, Dagmara Ranecka zdobył III miejsce.

Oprócz dyplomów laureaci otrzymali ceramiczne pięknie wypalone Liście Dębu w różnych kolorach i indywidualne bądź zespołowe nagrody.

Również podczas drugiego dnia festiwalu mogliśmy liczyć na pomoc i duchowe wsparcie p. Aliny Ślusarczyk.

Do festiwalu wszystkich uczestników przygotowała oraz serdecznie im dziękuje i gratuluje nauczycielka muzyki Elżbieta Bilińska.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Elżbieta Bilińska
FOTO: mgr Elżbieta Bilińska, mgr Małgorzata Dudek, mgr Alina Ślusarczyk