"Młody Literat" - IX Międzyszkolny Konkurs Literacki

Bardzo cieszę się, że zajęłam II miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Młody Literat” w kategorii klas piątych, który odbył się 23 maja 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 w Opolu.

Wzięłam udział w tym konkursie, ponieważ uważam, że listy są bardzo ważne w życiu naszym i naszych najbliższych.

Koleżanki z innych szkół pisały listy np. do chorej mamy w szpitalu, do taty pracującego za granicą, a ja pisałam do przyjaciółki, której opowiedziałam historię korali, będących dawniej własnością mojej babci, a dzisiaj – moją.

Jury ogłosiło wyniki i rozdało nagrody w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną opowiadającą historię listu na przestrzeni lat.

Patronem konkursu był Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, którego przedstawiciele byli również obecni na tej uroczystości.

W przyszłym roku kolejna edycja konkursu. Sama z pewnością wezmę w nim udział i wszystkich do tego serdecznie zachęcam.

OPRACOWANIE INFORMACJI: Maja Szewczyk z klasy Vc
FOTO: p. Monika Szewczyk