Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Na początku spotkania została wyświetlona prezentacja przygotowana przez p. Małgorzatę Marcinkiewicz nawiązująca do wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji.

Potem odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczennice z klasy IVc pod kierunkiem p. Grażyny Linkiewicz. Było ono artystyczną interpretacją wydarzeń związanych z ogłoszeniem Konstytucji 3 Maja.

Chór szkolny po kierunkiem p. Elżbiety Bilińskiej odśpiewał w brawurowy sposób pieśni: „Witaj, majowa jutrzenko” i „Zgoda Sejmu”.

Dekoracja przygotowana przez p. Jolantę Baudisz podkreślała wyjątkowość tamtych wydarzeń.

Uczniowie z klas IV – VI z dużym zainteresowaniem wzięli udział w uroczystości. Na koniec młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Marcinkiewicz
FOTO: mgr Małgorzata Marcinkiewicz