"Majówka w Skansenie" - plener malarski

We wtorek 20 maja 2014r. grupa dzieci z klasy IIIa w składzie: A. Barańska, D. Bilińska, J. Chomontowicz, P. Gucwa, P. Karoń, A. Maciejewska, A. Myśliwiec, J. Nowak – Zwolińska była w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach na plenerze malarskim „Majówka w Skansenie”.

Po przybyciu na miejsce mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczenia kowala przy pracy. Mogliśmy zobaczyć narzędzia jakimi się posługuje, piec, a specjalnie dla nas wykonał na naszych oczach węzeł i ozdobny liść, rozgrzewając do czerwoności metalowy pręt i zwinął go jak wstążkę w supeł. Następnie wielokrotnie uderzając młotem kowalskim zrobił ozdobny liść. W tym roku jak i w ubiegłym wybraliśmy do malowania wiatrak. Wykonaliśmy prace kredkami pastelami oraz ołówkiem. Następnie w szkole zostały wybrane prace na konkurs plastyczny i zawiezione do muzeum.

Wszyscy uczestnicy pleneru zostali zaproszeni na otwarcie wystawy pokonkursowej w niedzielę 1 czerwca do Muzeum Wsi Opolskiej.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny
FOTO: mgr Beata Kachny