VI Opolski Maraton Czytania

W środę 11 czerwca 2014r. klasa IIb wzięła udział w VI Opolskim Maratonie Czytania, organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, pod patronatem ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tegoroczny VI Opolski Maraton Czytania odbył się w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, przy ul. Rodziewiczówny 13, a prowadziła go p. Jolanta Miluć. Miał on na celu upowszechnienie czytania wśród najmłodszych, a także stworzenie przyjaznego klimatu dla spędzania wolnego czasu. Ulubione wiersze Juliana Tuwima czytali aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Opolu p. Barbara Lach i Tadeusz Rudnicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” – p. Franciszek Dezor, przedstawicielki Publicznego Gimnazjum nr 5 w Opolu oraz p. Justyna Kobylańska ze Służby Celnej w Opolu. Panie Justyna Janus redaktor naczelny „Teraz Opole” i pani Ewelina Rusin – Różycka z Radia Opole czytały fragmenty „Przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego.

Za udział w Maratonie Czytania szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Długosz
FOTO: mgr Urszula Długosz