"Z przedsiębiorczością na ty" - IV Konkurs Ekonomiczny

Za namową p. dyrektora Mirosława Śnigórskiego wzięliśmy udział w organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Opolu konkursie wiedzy ekonomicznej.

Drużynę naszej szkoły stworzyli uczniowie klas szóstych: Monika Mederska z klasy VIa, Alicja Myśliwiec z klasy VIb, Michał Tratkiewicz z klasy VIc.

Nie było to łatwe wyzwanie, o nie!

Zakres tematyczny konkursu obejmował:

• elementarne pojęcia z zakresu gospodarki rynkowej (popyt, podaż, cena)
  • wygląd oraz zabezpieczenia euro oraz polskich monet i banknotów
  • znajomość zasad funkcjonowania banków (NBP, a banki komercyjne, lokaty bankowe)
  • bezrobocie, aktywne formy poszukiwania pracy
  • rodzaje przedsiębiorstw i zasady ich funkcjonowania w gospodarce

Materiały przygotowane przez p. Bożenę Kędzierską zmieściły się na 13 stronach formatu A4, a i tak nie zawierały wszystkich potrzebnych informacji.

O godz. 9:00 stawiliśmy się w PG5 i przystąpiliśmy do konkursu. Zadania były o różnym stopniu trudności, obejmowały teorię, praktykę i kazały wykazać się sprytem i logicznym myśleniem.

Efekt zadowolił zarówno konkursowiczów, jak i mnie – wreszcie udało się zdobyć I miejsce!

W nagrodę Monika, Ala i Michał otrzymali po mp4, a dla szkoły „przytaszczyliśmy” urządzenie wielofunkcyjne: drukarko-skanero-kopiarkę (sponsorem konkursu był Narodowy Bank Polski).

Zwycięstwo w konkursie zakończyliśmy w pizzerii, a następnie z dumą wróciliśmy do szkoły.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Bożena Kędzierska
FOTO: mgr Bożena Kędzierska