Dzień Rodziny w klasie Vc

Każda chwila z dzieckiem jest bezcenna. Przekonali się o tym rodzice uczniów z klasy Vc, którzy wzięli udział w imprezie przygotowanej przez wychowawcę oraz dzieci pt. „Dzień Rodziny”.

Do udziału w spotkaniu zgłosiło się 16 uczniów, którzy 24 czerwca br. o godz. 17:00 przyszli do świetlicy szkolnej z wybranym przez siebie rodzicem.

Dzieci wcześniej przygotowywały z wychowawcą laurki – matematyczne wyszywanki – oraz rysunki, na których pokazywały swojego tatę lub mamę w pracy. Rodzice podczas majowego zebrania opisywali swoje pociechy na kartkach. Wychowawca z tych kartek stworzył prezentacje, która stanowiła jedną z zabaw.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zjedzenia pysznego ciasta i ciasteczek przygotowanych przez rodziców. Następnie przeszliśmy do zabaw w zgadywanki – rodzice zgadywali, które oczy należą do ich dziecka, a potem dzieci szukały oczów swoich rodziców. Dorośli szukali prac plastycznych swoich pociech, a dzieciaki bez trudu zgadywały, który slajd opisuje ich osobę. Potem rodzic z dzieckiem odpowiadali na pytanie wychowawcy na karteczkach, a następnie konfrontowali odpowiedzi ze sobą. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, co widać na zdjęciach. Grupowa fotografia została przeze mnie już wywołana i rozdana dzieciom na uroczystym zakończeniu roku szkolnego jako miła pamiątka z udanego spotkania.

A oto co napisała Julia Matczak na temat Dnia Rodziny:

„24 czerwca odbył się „Dzień rodziny” z którego wyszłam bardzo zadowolona i uznałam ten dzień za bardzo udany. Bardziej zbliżyłam się z moim tatą i przez całą drogę powrotną rozmawialiśmy o tym spotkaniu. Było bardzo zabawnie, ponieważ były super zabawy, a na koniec każdy rodzic i dziecko mieli niespodzianki. Myślę, że wszyscy wyszli zadowoleni. Nigdy nie bawiłam się tak dobrze z naszą panią”.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej naszej uroczystości.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Justyna Wolska
FOTO: mgr Justyna Wolska