"Godki po ślunsku"

Zaproponowaliśmy uczniom nową zabawę, którą nazwaliśmy „Godki po ślunsku”.

Kilkanaście osób, które utworzyły 4 drużyny, otrzymało zabawny tekst napisany po śląsku. Ćwiczyli czytanie z odpowiednim akcentem i wymową, by podczas spotkania w bibliotece szkolnej jak najlepiej zaprezentować otrzymany utwór. Przez dwa dni spotykaliśmy się podczas przerwy śniadaniowej i drużyny występowały przed zebraną publicznością. A publika nam dopisała, z czego bardzo się cieszyliśmy!

W czwartek wystąpili:

• Drużyna I: Maja Miążek, Eliza Stańczyk, Piotr Skrzynkowski, Szymon Jurkowski – tekst: „Złota rybka”
  • Drużyna II: Ala Potylicka, Ala Marynowicz – tekst: „Łoszkliwa taśka”

W piątek zaprezentowali się:

• Drużyna III: Agata Książek, Wiktoria Chocianowicz, Kasia Malec – tekst: „Murzinek Bambo”)
  • Drużyna IV: Dominika Aleksandroff, Karolina Barańska, Wiktoria Burzyńska, Ola Kamińska – tekst: „Siedym koziczek”

Zwycięzców wybrali uczniowie klasy IIIb – Adaś Janikowski i Bartek Samulski, którzy mieli okazję wysłuchać prezentacji wszystkich 4 drużyn.

Na kogo oddali swoje głosy? Na drużynę czytającą „Złotą rybkę”. I miejsce zdobyli więc: Maja Miążek, Eliza Stańczyk, Piotr Skrzynkowski, Szymon Jurkowski.

Gratulujemy!

ORGANIZATOR I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Aneta Rozenbajger