XXXVI Rajd "Opolska Jesień 2013" - relacja

W dniu 19 października 2013 uczniowie z klas IVa, Va, Vb, i Vc brali udział w 36 rajdzie „Opolska Jesień”. Organizatorem rajdu było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze o/Opole.

Uczestnicy rajdu jechali pociągiem do Łosiowa. Z Łosiowa przechodząc przez Nową Wieś Małą i Kantorowice doszli do Lewina Brzeskiego. Na trasie rajdu uczniowie zbierali różne „dary jesieni”, zobaczyli Zamek Myśliwski w Kantorowicach i oglądali ciekawe miejsca wskazane przez przewodnika trasy. Trasa miała długość ok.10,5 km.

Zakończenie rajdu odbyło się w PSP w Lewinie Brzeskim. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali kiełbasę z grilla, soczek oraz pamiątkowy znaczek.

Na mecie rajdu odbyły się 2 konkursy:

1. Krajoznawczy w formie testu „Znam swoje miasto i województwo”

2. Konkurs na bukiet jesienny

I miejsce w konkursie krajoznawczym zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Radziszewska z klasy Vc.

W konkursie na bukiet jesienny klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce: Martyna Łopianiak, Jagoda Bogucka, Amelia Konfisz

II miejsce: Magdalena Dawid, Kamila Ranecka, Eliza Stańczyk

III miejsce: Oliwer Wowro

W klasyfikacji drużynowej uczniowie z naszej szkoły zajęli I miejsce i otrzymali puchar.

Zapraszamy do
galerii zdjęć.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Nina Biela
OPIEKUNOWIE: mgr Nina Biela, mgr Magdalena Brosz, mgr Grażyna Danielko, mgr Bogusława Westenholtz