Z wizytą w grodzisku w Byczynie

18 maja klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Grodu Rycerskiego w Byczynie.

Pierwszą atrakcją okazał się przejazd piętrowym autokarem .

Podczas wycieczki dzieci brały udział w wielu dostępnych warsztatach takich jak nauka pisania gęsim piórem czy też wyrabianie świec z wosku pszczelego.
Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się także lekcje o dawnym uzbrojeniu w grodowej zbrojowni.
W ramach ćwiczeń nasi pierwszoklasiści podjęli naukę rzutu toporem oraz strzelanie ze średniowiecznego łuku.

Nie trzeba było długo zachęcać do warsztatów ręcznego czerpania papieru –  te również przypadły dzieciom do gustu.
Pomiędzy poszczególnymi warsztatami był czas na rozmowy i zabawę. Dobrego humoru nikomu z nas nie brakowało! Bardzo miło spędziliśmy również czas podczas wspólnego grillowania – kiełbaska z chlebem smakowała chyba jak nigdy dotąd 😊

Ale drodzy czytelnicy! Czym byłaby wycieczka bez wizyty w sklepiku z pamiątkami?! Tak więc dzieci zaopatrzone w topory, miecze i łuki mogły zadowolone wracać do domu 😊

Opracowanie: mgr Noemi Bardosz