Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Uczniów klas trzecich.

We wtorek 16 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Uczniów klas trzecich.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały dwie uczennice: Hanna Paloc z klasy 3b i  Lilianna Zachara z klasy 3c, które w eliminacjach szkolnych pokonały uczniów z klasy 3a i 3d.

W czasie konkursu dzieci w ciągu 45 minut rozwiązywały 9 zadań ortograficznych na karcie pracy. W zadaniach tych należało m.in. uzupełnić wyrazy brakującymi ortogramami, napisać zdrobnienia, uzasadnić pisownię wyrazów, napisać poprawnie cząstkę "nie".

Hania Paloc z klasy 3b została laureatką tego konkursu, a Lilianna Zachara z klasy 3c otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy!

Opracowanie: mgr Beata Kachny, mgr Urszula Długosz