Uroczystość zakończenia roku szkolnego w klasach I-III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w klasach I-III w tym roku odbyło się na szkolnym boisku przy budynku „Małej Dwójki”. Pogoda była wyśmienita, co przełożyło się na świetne nastroje zarówno dzieci, jak i przybyłych z nimi Rodziców.

Ceremonię rozpoczęliśmy zgodnie z planem, o godz. 08.30.

Prowadzący uroczystość p. Roman Stelmaszyk zaprosił wszystkich uczniów do zajęcia miejsc wg klas i mogliśmy zacząć.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością p. dyrektor  Mirosław Śnigórski, któremu towarzyszyła p. wicedyrektor Grażyna Danielko.

Wśród gwaru radosnych rozmów i uśmiechów padły słowa powitania oraz wezwanie do odśpiewania hymnu szkoły.

Następnie głos zabrał p. Dyrektor, który jeszcze raz powitał zebranych i krótką przemową podsumował mijający rok szkolny. Ważną kwestią w jego słowach były podziękowania: dla uczniów za fantastyczny udział w szkolnych imprezach, a także niesamowitą postawę wobec nowo przybyłych do szkoły dzieci z Ukrainy; dla Rodziców za wsparcie nauczycieli, akcji charytatywnych oraz działalność w Radzie Rodziców, oraz dla pracowników administracji i obsługi za codzienne dbanie o warunki pracy i nauki w naszej placówce.

Jednak największe słowa podziękowania p. Dyrektor skierował do Grona Pedagogicznego za zaangażowanie w proces nauczania, za kreatywność i pomoc oraz wsparcie uczniów i Rodziców w niełatwym przecież procesie edukacji.

Po tych słowach uwaga ponownie została skierowana ku p. Stelmaszykowi, któremu przypadł zaszczyt odczytania naszej „wisienki na torcie”, czyli osób, które w tym roku szkolnym zdobyli tytuły „Najlepszych z Najlepszych” a więc zdobywców Statuetki Olimpijczyka Roku Szkolnego 2021/2022 w różnych kategoriach.

A oto wyróżnieni:

Zuzanna Zulska z klasy 2c w kategorii „Najlepszy Polonista klas I-III”

Lilianna Zachara z klasy 2c w kategorii „Humanistyczne Odkrycie Roku klas I-III”

Dobromir Zbożny z klasy 3c w kategorii „Omnibus Humanistyczny klas I-III”

Wojciech Trzaska z klasy 3c w kategorii „Mistrz Ortografii klas I-III”

Dobromir Zbożny z klasy 3c w kategorii „Najlepszy Matematyk klas I-III”

Oskar Sarna z klasy 3c w kategorii „Matematyczne Odkrycie Roku klas I-III”

Anastasiia Yeskina z klasy 3d w kategorii „Plastyka klas I-III”

Teresa Oloś z klasy 3d w kategorii „Najwszechstronniejszy sportowiec  klas I-III” (dziewczęta)

Kazimierz Lisiński z klasy 3b w kategorii „Najwszechstronniejszy sportowiec  klas I-III” (chłopcy)

Wszystkim zdobywcom cennych statuetek gratujemy i mamy nadzieję, że z sukcesami będą kontynuowali swoją szkolną przygodę w klasach IV -VIII.

Ogromnym zaskoczeniem jednak była dodatkowa nagroda dla jeszcze jednego ucznia, którą wręczyła p. wicedyrektor Grażyna Danielko. Było to wyróżnienie dla chłopca, który w mijającym roku szkolnym wykazał się ogromną wrażliwością, empatią i spostrzegawczością,  i dzięki któremu, być może uratowano ludzkie życie. Chodziło o ucznia klasy 2a – Adama Koniecznego, którego informacja o człowieku leżącym przed szkołą pozwoliła pracownikom szkoły podjąć działanie i wezwać odpowiednie służby.
Gratulujemy odpowiedzialnej postawy!

Na koniec formalnej części głos zabrała p. wicedyrektor Grażyna Danielko, która w kilku słowach podziękowała obecnym z przybycie, a także życzyła wspaniałych wakacji, odpoczynku oraz nabrania sił przed następnymi wyzwaniami czekającymi w nowym roku szkolnym.

Następnie uczniowie wraz z Rodzicami i wychowawcami udali się do swoich klas, aby otrzymać upragnione świadectwa.

Zdrowych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia świadectw w klasach!

Opracowanie: mgr Małgorzata Stochmal-Lewandowska