Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2022/23 w klasach I-III

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach I-III w tym roku odbyło się w sali gimnastycznej budynku „Małej Dwójki”. Pogoda była deszczowa, ale świetne nastroje zarówno dzieci, jak i przybyłych z nimi Rodziców nieco rozjaśniły ten dzień.

Ceremonię rozpoczęliśmy zgodnie z planem, o godz. 08.30.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością p. dyrektor  Mirosław Śnigórski, któremu towarzyszyła p. wicedyrektor Grażyna Danielko.

Wśród gwaru radosnych rozmów i uśmiechów padły słowa powitania oraz wezwanie do odśpiewania hymnu szkoły.

Następnie głos zabrał p. Dyrektor, który jeszcze raz powitał zebranych i krótką przemową podsumował mijający rok szkolny. Ważną kwestią w jego słowach były podziękowania: dla uczniów za fantastyczny udział w szkolnych imprezach; dla Rodziców za wsparcie nauczycieli, akcji charytatywnych oraz działalność w Radzie Rodziców, oraz dla pracowników administracji i obsługi za codzienne dbanie o warunki pracy i nauki w naszej placówce.

Jednak największe słowa podziękowania p. Dyrektor skierował do Grona Pedagogicznego za zaangażowanie w proces nauczania, za kreatywność i pomoc oraz wsparcie uczniów i Rodziców w niełatwym przecież procesie edukacji.

Po tych słowach nastąpiło odczytanie naszej „wisienki na torcie”, czyli osób, które w tym roku szkolnym zdobyli tytuły „Najlepszych z Najlepszych” a więc zdobywców Statuetki Olimpijczyka Roku Szkolnego 2022/2023 w różnych kategoriach.

Wszystkim zdobywcom cennych statuetek gratujemy i mamy nadzieję, że z sukcesami będą kontynuowali swoją szkolną przygodę w klasach IV -VIII.

Podczas gali zakończenia roku szkolnego została również wręczona nagroda dla pani Dominiki Waluś, która została uhonorowana
tytułem „Najlepszego karciarza”  w kategorii nauczyciel podczas „I Mistrzostw Opola w Tabliczce Mnożenia”. Pani Dominice serdecznie gratulujemy!

Po wręczeniu statuetek i nagród Zosia Kowczyk, uczennica klasy 3b, zaśpiewała piękną piosenkę "Nic dwa razy..." aby podsumować nasze spotkanie. Po występie Dyrekcja zaprosiła wszystkich zgromadzonych do sal lekcyjnych po odbiór świadectw.

Opracowanie: mgr Małgorzata Stochmal-Lewandowska