Rekordziści głośnego czytania

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” /Wisława Szymborska /

Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając...” / Cornelia Funke /

Dziecięcy świat w ostatniej dekadzie bardzo przyśpieszył. Już kilkulatki mogą pochwalić się własnym telefonem. Rozrywką, która bije rekordy popularności są filmiki ulubionych Youtuberów. Jak w świecie zdominowanym przez technologię zachęcić dzieci do czytania?

W  II semestrze roku szkolnego 2022/2023 wychowawcy klas I - III przeprowadzili w swoich klasach
„Test Pomiaru Szybkości Czytania Głośnego”.  Każdy uczeń czytał indywidualnie w obecności nauczyciela, w ciągu jednej minuty  jednosylabowe wyrazy. Test składał się ze 140 takich wyrazów. Wskaźnikiem szybkości czytania była liczba wyrazów przeczytanych w  tym  czasie.

Pod koniec roku szkolnego uczeń powinien przeczytać:

KLASA

LICZBA WYRAZÓW

30

53

65

Test pozwalał stwierdzić, na jakim poziomie uczeń czyta i jakie poczynił postępy w technice czytania w II semestrze roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie poczynili wyraźne postępy. Wielu  rekordzistów powtórzyło sukces ,jednocześnie podnosząc wynik swojego rekordu. Rekordziści przeczytali 140 wyrazów. Brawo!

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wspaniałych sukcesów!

REKORDZISTKI I REKORDZIŚCI  TESTU POMIARU SZYBKOŚCI CZYTANIA GŁOŚNEGO  W  II SEMESTRZE  ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• klasy pierwsze:

Urszula Siwiec, Arina Danechkina, Jędrzej Kozdra