Wielki finał konkursu „Omnibus 2023” w Małej Dwójce

Wyraz „Omnibus” ma wiele znaczeń. Jest to środek transportu, gra karciana, ale terminem tym określa się również  człowieka posiadającego wiedzę z każdej dziedziny nauki,  znającego się na wielu rzeczach, zajmującego się wieloma sprawami,  wszystkowiedzącego.

W naszej szkole postanowiliśmy sprawdzić, kto z uczniów zasługuje na ten tytuł. W pierwszym etapie konkursu „Omnibus” wzięły udział wszystkie dzieci z klas drugich i trzecich. Trzeba było rozwiązać wiele trudnych zadać z różnych dziedzin nauki, odpowiedzieć na czasami łatwe ale podchwytliwe pytania. Z każdej klasy zostało wyłonionych po dwóch uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

Uczniowie Ci  stanęli do walki na swoich poziomach o tytuł „Omnibusa 2023 r.”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 8 maja w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Nad przebiegiem całego konkursu czuwała  Komisja, w składzie:

Przewodnicząca jury: Pani Dyrektor - mgr Grażyna Danielko

Członkowie: mgr Jolanta Tańska-Mende, mgr Maryla  Szajor

Oto finaliści II etapu konkursu o tytuł „Omnibusa”:

• klasy drugie:

Magdalena Kościuszko z klasy 2a

Leon Partykowski z klasy 2a

Arletta Sapok z klasy 2b

Kinga Wolińska z klasy 2b

Natalia Czerwińska z klasy 2c

Milena Turko z klasy 2c

• klasy trzecie:

Pola Miążęk z klasy 3a

Jan Wodecki z klasy 3a

Hanna Paloc z klasy 3b

Wiktoria Święs z klasy 3b

Lilianna Zachara z klasy 3c

Zuzanna Zulska z klasy 3c

Maksymilian Fobke z klasy 3d

Jagoda Pietrzak z klasy 3d

Uczestnicy konkursu odpowiadali na losowane przez siebie pytania przed publicznością, co było dodatkowym utrudnieniem dla każdego. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana przez publiczność gromkimi brawami, a przez komisję odpowiednią ilością punktów.
Zmierzeniem  się z trudnymi pytaniami miała możliwość  również sama publiczność.

W czasie konkursu Pani Daria Michalewska i Pani Urszula Jonczyk zadawały pytania publiczności, a za każdą poprawną odpowiedź odpowiadający otrzymywał w nagrodę cukierka. Wszystkie pytania, zadania oraz odpowiedzi były  dla publiczności wyświetlane na dużym ekranie.  Nad stroną wizyjną czuwała Pani Barbara Antosik, a cały konkurs prowadziła Pani Bożena Kęs.

Po odpowiedzi na wiele  trudnych pytań i rozwiązaniu skomplikowanych zadań podliczono punkty i okazało się, że:

Tytuł „Omnibusa"

wśród  klas drugich otrzymała Milena Turko - z klasy 2c

wśród klas trzecich – Hanna Paloc- z klasy 3b

Obu uczennicom oraz wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów w następnych latach nauki.
Organizatorzy konkursu: mgr  Bożena Kęs, mgr Barbara Antosik, mgr Daria Michalewska, mgr Urszula Jonczyk.

Opracowanie: mgr Bożena Kęs, mgr Daria Michalewska