"Event klas pierwszych. Pierwszy krok w lekkiej atletyce"

31 maja 2016 r. odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas pierwszych na które zaprosiliśmy klasę Ib i Ic z naszej szkoły oraz klasę Ia ze Szkoły Podstawowej nr 29.

Odbyło się wiele konkurencji lekkoatletycznych w formie zabawowej. Celem spotkania była integracja klasowa, międzyszkolna, spotkanie z byłymi przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 14 oraz propagowanie lekkiej atletyki dla dzieci.

Inicjatorem spotkania była uczennica klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 29 – Michalina Stelmaszyk, która przygotowała zaproszenia oraz konkurencje sportowe.

Konkurencje sportowe prowadzili pani Malgorzata Janas oraz wicedyrektor Roman Stelmaszyk. Aktywnie w zabawach uczestniczyli wychowawcy klas – panie Urszula Długosz (Ib), Bożena Czajka (Ic), Małgorzata Kurek (Ia z PSP nr 29).

Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy z wizerunkiem naszego mistrza lekkoatletycznego specjalizującego się w rzucie dyskiem – Piotra Małachowskiego.

Dziękujemy pierwszakom za „Pierwszy krok lekkoatletyczny”! Umówiliśmy się za rok na „Krok drugi w lekkiej atletyce”.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: mgr Małgorzata Janas