"Miniolimpijczyk 2016" - Międzyszkolne Zawody Sportowe

W piątek 20 maja 2016 r. drużyny z klas Ib, IIa i IIIc pod opieką Urszuli Długosz, Beaty Kachny i Beaty Trenczek brały udział w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych „Miniolimpijczyk 2016” w Chróścinie Opolskiej. Był to II Memoriał Danuty Panufnik.

Dzieci z klas pierwszych i drugich startowały w pięciu konkurencjach, a klasy trzecie dodatkowo jeszcze w dwóch. Konkurencje to: slalom – prowadzenie piłeczki tenisowej kijem hokejowym, wyścig z kozłowaniem mini piłki ręcznej, skoki z piłką siatkową między kolanami, toczenie piłki koszowej, wyścig skokami zajęczymi, skoki dodawane, wyścig z przeplotem przez szarfę i przewrotem w przód.

Drużyna z klasy IIa zajęła pierwsze miejsce, z klasy Ib zajęła trzecie miejsce, a z klasy IIIc zajęła czwarte miejsce.

Wszystkie dzieci otrzymały medale, a każda drużyna dyplom i puchar przechodni za zdobycie pierwszego i trzeciego miejsca. Nagrody wręczali: Marszałek Województwa Opolskiego, Wójt Gminy Dąbrowa, Dyrektor Zespołu Szkół w Chróścinie Opolskiej i córka pani Dyrektor Danuty Panufnik. Oprócz medali i dyplomów wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodki poczęstunek – „babeczkowy tort” i cukierki.

Składy drużyn biorących udział w zawodach:

• klasa Ib – Maciej Głowacki, Nina Janowska, Pola Jurkowska, Lena Konfisz, Lena Miążek, Blanka Mikulicz, Szymon Pawelec, Mateusz Pośledni, Sebastian Sokolnicki i Bartosz Szczepański.
  • klasa IIa – Zofia Bobrowska, Franciszek Bobrowski, Alicja Czuryło, Franciszek Danków, Amelia Łopianiak, Tomasz Matkowski, Liwia Pszczyńska, Tymoteusz Racławicki, Liliana Saj i Mateusz Stefanowski.
  • klasa IIIc – Hanna Kaniuka, Zuzanna Koblak, Piotr Kołacha, Paula Konfisz, Maciej Kozłowski, Filip Kusz, Piotr Mroczkowski, Natalia Radomska, Agata Trzaskowska i Mikołaj Żyrek.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny
FOTO: mgr Beata Kachny, mgr Urszula Długosz