"Polska już Biega"

W dniu 20 maja 2016 r. przystąpiliśmy całą szkołą „Polskich Olimpijczyków” do kolejnej edycji akcji „Polska już Biega”.

Do biegu przystąpili w tym roku:

• Przedszkole Publiczne nr 14 z wszystkimi grupami wiekowymi od 3 – 7 lat z opiekunami (85 osób)
  • Przedszkole Publiczne nr 6 dwie grupy wiekowe od 4 – 7 lat z opiekunami (48 osób)
  • Przedszkole Publiczne nr 42 jedna grupa 6 latków z opiekunami (23 osoby)
  • Przedszkole Publiczne nr 21
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3

Po wspólnej rozgrzewce do biegu przystąpiło 559 przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, pracowników administracji szkoły.

Do pokonania był odcinek 300 m. (przedszkolaki jednak postanowiły biegać dalej co zaowocowało dwoma i trzema okrążeniami), 600 m. dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2900 m. dla licealistów.

Wszyscy pokonali go z uśmiechem w radosnej atmosferze, tempo biegu było dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników. Fantastyczny doping licealistów oraz uczniów szkoły podstawowej bardzo mobilizował maluchów z przedszkoli.

Wszyscy pokonali dystans, deklarując kolejne okrążenia bieżni. Wielu uczniów pokonało dystans od 5 – 30 razy przebiegając do 9 km. To była granica i nasza meta, którą pierwszy pokonał Marcel Jaszczyk.

Przedszkolaki w 2015 r. pokonały wspólnie trasę 82,8 km. W tym roku uzyskały rekord trasy 94,2 km. Brawo!

Klasy I – III w 2015 r. miały rekord 208,8 km, Obecnie uzyskały doskonały wynik 199,5 km. Brawo!

Klasy IV – VI oraz licealiści legitymowali się rekordem w 2015 r. wynoszącym 684,9 km. Obecnie mogą pochwalić się nowym rekordem 715,05 km.

Wszystkie wyniki skrupulatnie obliczył Bartosz Kostuś.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziały w biegu i zapraszamy za rok.

Po więcej zdjęć kliknij do galerii tutaj.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Roman Stelmaszyk
FOTO: mgr Adrian Lewandowski