Zawody w pływaniu sztafetowym i indywidualnym

Dużym sukcesem zakończyły się zawody w pływaniu sztafetowym i indywidualnym (8x25 m.) w ramach Mistrzostw Opola Szkół Podstawowych 2016.

Masza damska sztafeta wywalczyła srebro, natomiast panowie zajęli drugie miejsce ulegając tylko pływackiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 5.

Wielkim sukcesem i niespodzianką było trzecie miejsce delfinem na 50 m. Martyny Łopianiak z klasy VIa tym bardziej, że był to pierwszy medal w tym stylu w historii starów szkoły w Mistrzostwach Opola. Sukces indywidualny osiągnął również Patryk Krzyszkowski z VIb, który wywalczył srebro w stylu klasycznym na 50 m.

Wszyscy zasłużenie wywalczyli awans na zawody wojewódzkie.

Skład zwycięskich sztafet dziewcząt: Natalia Diakowicz, Martyna Łopianiak, Magdalena Krzyszkowska, Weronika Klimer, Paulina Gucwa, Wiola Leśnik, Dominika Drożdż, Dominika Jura i Nikola Szukalska.

Skład zwycięskich sztafet chłopców: Jakub Jankowiak, Jakub Wójcicki, Patryk Krzyszkowski, Dawid Jaśniewski, Janek Bobrowski, Tomasz Pasternak, Wojciech Tkacz, Stanisław Szczygieł i Kacper Birecki.

Selekcjonerami i opiekunami druzy byli: dr Mariusz Konieczny, mgr Bogusława Westenholz, mgr Roman Stelmaszyk.

OPRACOWANIE INFORMACJI: dr Mariusz Konieczny
FOTO: dr Mariusz Konieczny