Wice-mistrzynie i Brązowi medaliści Finału Wojewódzkiego w Małym Olimpijczyku

11 marca 2016 r. – po przejściach przez eliminacje, półfinały i finały miasta Opola, półfinały wojewódzkie, w tym roku zarówno dziewczęta jak i chłopcy w składzie: Agata Brzoza, Paulina Gucwa, Kamila Klimek, Katia Korniaka, Anna Gasiorowska, Karolina Kozioł, Wiktoria Haczkiewicz, Ewa Juszczak, Ewelina Szyłko, Oliwier Sośnicki, Wiktor Andruszko, Jan Bobrowski, Kacper Aksamit, Damian Sopa, Bartosz Gabkowski, Tomasz Pasternak i Jakub Kasperek doszli do Finału „Małego Olimpijczyka”.

Podobnie jak w zeszłym roku Finał odbył się w hali sportowej w Krapkowicach. Spotkało się dwanaście najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców z całego województwa by rywalizować w Finale Wojewódzkim „Małego Olimpijczyka”. Organizatorzy podobnie jak w ubiegłym roku stworzyli cudowną atmosferę i oprawę otwarcia Mistrzostw, za co jeszcze raz bardzo im dziękujemy.

Ta data na pewno przejdzie do historii bowiem to, co do tej pory wydawało się niemożliwe, stało się – po przeprowadzonych 8 konkurencjach w skład których wchodziły:

• slalom z prowadzeniem piłki tenisowej kijem hokejowym,
  • wyścig slalomem z kozłowaniem piłki ręcznej,
  • skoki z piłką siatkową między kolanami,
  • przenoszenie piłki lekarskiej 1 kg,
  • wyścig skokami zajęczymi z przewrotem na materacu,
  • wyścig z przeplotem przez szarfę,
  • wyścig z przeskokiem przez płotek i przejście pod nim,
  • skoki obunóż z miejsca
  • zarówno dziewczęta jak i chłopcy znaleźli się na podium.

Dziewczęta zostały wicemistrzami województwa, a chłopcy powtórzyli wynik z tamtego roku i zostali brązowymi medalistami.

Patrząc na trud i wysiłek naszych dzieci podczas treningów przygotowujących do kolejnych etapów w zawodach w tygodniu i w soboty (począwszy od listopada aż do marca), spokojnie można powiedzieć: warto było!

Opiekunami grupy byli mgr Małgorzata Janas i mgr Dariusz Kopczyński.

Serdecznie gratulujemy!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Janas