Dni Matematyki

DNI MATEMATYKI 12–16 LUTEGO 2024

Tegoroczne Dni Matematyki to było święto gier logicznych i matematycznych. Od poniedziałku do czwartku na drzwiach sali matematycznych wywieszane były zadania do rozwiązania dla poszczególnych klas.

Najliczniej i w sposób najbardziej wytrwały zadania rozwiązywali uczniowie klas 4. Najlepszymi z klasy 4a byli: Grzegorz Kulawik, Bartosz Trzciński, Mila Pachura, Nikodem Miroński, Szymon Marzec; z klasy 4b: Mikołaj Borosz; z klasy 4c: Adam Cembaluk i Santiago Brzeziński; z klasy 4d: Jędrzej Podgórny. Natomiast z klas 6 jedyna osoba, która systematycznie oddawała rozwiązania to uczeń klasy 6a Krzysztof Woldański.

KLASY 4

W ostatni dzień obchodów Dni Matematyki, reprezentanci klas 4 wzięli udział w rozgrywkach drużynowych z wykorzystaniem kart Grabowskiego “Tabliczka mnożenia”. Po zaciętej walce obfitującej w ogromne emocje ostatecznie wygrała klasa 4a, drugie miejsce, ze stratą jedynie 3 punktów, zajęła klasa 4d, trzecie miejsce zdobyła klasa 4c, a czwarte miejsce uzyskała klasa 4b.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i grę fair play. Zajęcia prowadziły: pani Magdalena Zawadzka i pani Justyna Wolska.

KLASY 5

Dnia 15 lutego, klasy piąte, wzięły udział w konkursie matematycznym o ciekawej nazwie ”Utucz Indyka”. Projekt był oparty na działaniach pisemnych. Uczniowie mieli utuczyć, karmić indyka. Budżet na jedzenie był ograniczony. Musieli go mądrze wydawać, ponieważ, niektóre produkty tuczyły indyka bardziej, niż inne. Dieta indyka musiała być zbilansowana, więc musieli przestrzegać ścisłych zasad. Mogli dodać magiczną miksturę do wybranych produktów, aby potroić przyrost wagi.
Wyniki konkursu to:
1. miejsce klasa 5a
2. miejsce klasa 5b
3. miejsce klasa 5c
4. miejsce klasa 5d

Zajęcia prowadziły: pani Beata Banasik i pani Justyna Wolska

KLASY 6

Dla klas szóstych zostały zorganizowane Mistrzostwa Ubongo. Reprezentanci klas zmierzyli się w trzech różnych rodzajach łamigłówek płaskich i przestrzennych. Chociaż ustalono punktację i miejsca, to ważniejsza była zabawa i dobre emocje.
Klasyfikacja klas:
1 miejsce klasa 6a 129 punktów: Alina Walecka, Matylda Podhorodecka, Łucja Kmita
2 miejsce klasa 6b 121 punktów: Maciej Tratkiewicz, Adam Stolecki, Kalina Stefaniak
3 miejsce klasa 6c 110 punktów: Paulina Trojan, Antoni Frączek, Maja Sabat
4 miejsce klasa 6d 107 punktów Zajęcia prowadziły: pani Joanna Nieschwietz i pani Danuta Ehlert

KLASY 7 i 8

Chętni uczniowie mogli wziąć udział w grach planszowych: wsiąść do pociągu EUROPA lub Ubongo. Wybrani uczniowie starszych klas świetnie sprawdzili się jako asystenci w zajęciach organizowanych dla młodszych kolegów. Zajęcia prowadziły: pani Justyna Wolska i pani Joanna Nieschwietz

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie i jednocześnie zapraszają do udziału w kolejnych edycjach

ZAPRASZAMY DO ZOBACZENIA GALERII ZDJĘĆ.

Opracowanie: p. Joanna Nieschwietz