Uroczystość zakończenia roku szkolnego w klasach IV - VIII
 
 
Tak jak ponad 4,7 miliona uczniów w całym kraju, tak uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu zakończyli w piątek 24 czerwca rok szkolny 2021/2022.

Był to kolejny rok pełen wyzwań, jak wspomniał w swoim przemówieniu Dyrektor Szkoły – p. Mirosław Śnigórski, ale go zdaliśmy. Szczególnie jeśli chodzi o pomoc dla osób przybywających z Ukrainy. Podziękowania popłynęły w kierunku rodziców i nauczycieli za organizację i uczestnictwo w wielu zbiórkach i akcjach charytatywnych, jak również oczywiście do naszych uczniów, którzy z otwartymi sercami przyjęli kolegów i koleżanki zza naszej wschodniej granicy. Nie powinniśmy również zapominać, że w tym roku szkolnym trwało nauczanie hybrydowe, a koronawirus przecież ostatecznie nie zniknął.

Daliśmy jednak radę, o czym mogą świadczyć wyróżnieni podczas apelu w różnych kategoriach. Zaczęliśmy od tych, którzy mogą podziwiać czerwony pasek na swoich świadectwach.

Pełną galerię wyróżnionych w poszczególnych klasach znajdziecie po kliknięciu w tym miejscu.


Wróciły również statuetki. Kontynuujemy tę świetną tradycję wyróżniania uczniów, którzy okazali się najlepszymi w różnych przedmiotach lub aktywnościach społecznych. Byli nimi w poszczególnych kategoriach:

 • Sportowe Odkrycie Roku – Alicja Juścińska z klasy 4a,
 • Plastyczny Talent Roku – Jan Smolewski z klasy 4c,
 • Najlepszy Przyrodnik – Antonina Malinowska z klasy 4d,
 • Najlepszy Anglista klas IV – VI – Karolina Bosy z klasy 5a,
 • Lekkoatletka Roku – Iga Cerkowniak z klasy 6a,
 • Lekkoatleta Roku – Jeremiasz Wołek z klasy 6a,
 • Najlepszy Polonista – Lena Miążek z klasy 7b,
 • Najlepsza Zawodniczka Mistrzostw Polski w Czwórboju Dziewcząt w Głuchołazach – Julia Domnik z klasy 7b,
 • Omnibus Humanistyczny – Zuzanna Witelus z klasy 7d,
 • Najlepszy Historyk – Tomasz Gąciarek z klasy 7d.


Wśród powyższych kategorii pojawiła się jeszcze jedna, zapoczątkowana w tym roku szkolnym – za czytelniczą ciekawość i nieustające poszukiwania idealnej książki, w której „statuetkę” stanowi spersonalizowana pozycja książkowa. Otrzymała ją Lena Miążek, a ufundowaną dla niej książką była „Szafa” Olgi Tokarczuk.


Wyczytani zostali również wybitni sportowcy reprezentujący naszą szkołę w przeróżnych zawodach, wśród wielu których należy wspomnieć o takich jak: Ogólnopolski Festiwal Sportu Szkolnego Szkół Podstawowych w Koszykówce 3x3 Chłopców i Dziewcząt oraz w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt, jak również Ogólnopolski Finał Drużynowych Biegów Przełajowych. Wyróżnionymi zostali:

Sebastian Dębski, Fabio Facchini, Dominik Retmańczyk, Wojciech Świerczek, Jan Kaleta, Alicja Juścińska, Jagoda Górska, Kevin Ploch, Borys Pawliszyn, Jeremiasz Wołek, Oskar Peszko, Jakub Czerepicki, Wojciech Smak, Aniela Mrożek, Iga Cerkowniak, Aleksandra Janikowska, Julia Domnik, Marcin Głowacki, Maciej Polek, Grzegorz Juszczak, Serhii Filvarok.


Nie sposób jeszcze nie wspomnieć o naszych sukcesach w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Tutaj pojawi się po raz kolejny imię i nazwisko Leny Miążek, która osiągnęła niesamowity sukces zostając laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego będąc dopiero w klasie siódmej. Obok niej stanął Piotr Mandela – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Na środek zaproszeni zostali również ich rodzice oraz opiekunowie przedmiotowi – p. Kamila Bisaga i p. Bożena Kędzierska.


Uroczystość zakończenia roku szkolnego była również dobrym momentem, aby przekazać informację o tytule jaki uzyskaliśmy dzięki klasie 7a – Złota Szkoła NBP nadawanym przez Narodowy Bank Polski. Opiekunkami były Panie: Patrycja Gabor-Pfitzner, Karolina Filistyńska, Ewa Wąsowska i Joanna Kotowska.


Przed rozejściem się do klas na spotkania z wychowawcami nastąpiło przekazanie sztandaru szkolnego. W kolejnym roku szkolnym Poczet stanowić będą: Leon Kowalik z klasy 7a, Maria Mykita z klasy 7d oraz Zofia Wrzeszcz z klasy 7c.

Za poprowadzenie uroczystości dziękujemy Wicedyrektor – p. Justynie Wolskiej oraz za nagłośnienie p. Piotrowi Kraus.


Jeszcze tylko chwila i… pamiętajmy o bezpieczeństwie. Rady, o tym jak należy postępować w czasie wakacji, aby było przyjemnie i bezpiecznie znajdziecie na naszej stronie tutaj.
Na okoliczność zakończenia roku szkolnego możecie również przeczytać list Ministra Edukacji i Nauki – p. Przemysława Czarnka po kliknięciu w tym miejscu.

Życzymy Wam udanych i radosnych wakacji, pełnych przygód, ale i rozwagi!


Większość powyższego tekstu napisana została pogrubioną czcionką, ponieważ wszystkie wspomniane wydarzenia, akcje czy sukcesy zasługują na wyróżnienie. Wprawne oko jednak zauważy, że w opracowaniu zabrakło informacji o uczniach klas ósmych. Wszystko dlatego, że mieli oni swoje własne, każda klasa indywidualnie, zakończenia. Była to ostatnia szansa na spotkanie w takim gronie ze swoimi wychowawcami, Dyrekcją i nauczycielami w sali sportowej. Była to również okazja, aby wyróżnić uczniów poszczególnych klas ósmych za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Oddzielna galeria po kliknięciu w tym miejscu.

Tak jak w klasach IV – VII, wśród zgromadzonych znalazły się również osoby wyróżnione statuetkami i książkami. Byli nimi:

 • Za odważne stawianie czoła klasyce i ciągłe zachwyty czytelnicze – Amelia Łopianiak z klasy 8a („Demian” – Hermann Hesse),
 • Wrażliwość Poetycka – Dobrochna Kantorowicz z klasy 8b,
 • Najlepszy Matematyk – Piotr Mandela z klasy 8b,
 • Mistrz Geografii – Maciej Maciejewski z klasy 8b,
 • Najlepszy Anglista w klasach VII – VIII – Olimpia Knapik z klasy 8d,
 • Najlepszy  Wolontariusz – Emilia Prusakowska z klasy 8d.

Tytuł  Superolimpjczyka za największą liczbę zgromadzonych statuetek na przestrzeni kilku lat pobytu w szkole otrzymała Dobrochna Kantorowicz z klasy 8b. Wielkie gratulacje!Jeszcze tylko wspólne pamiątkowe zdjęcie i… co niektórzy już są gotowi na wakacje.

… i pamiętajcie nasi ósmoklasiści: „Najpiękniejsze są dni, które jeszcze przed nami”.


Opracowanie: mgr Adrian Lewandowski, mgr Justyna Wolska, mgr Iwona Amrogowicz


Uroczystość zakończenia roku szkolnego podzielona została na kilka części. W powyższym opracowaniu przeczytaliście o nich wszystkich. Dla ułatwienia nawigacji łatwo znajdź interesujący Cię link klikając w odpowiednią nazwę poniżej:

Natomiast ogólna galeria ze wszystkich uroczystości znajduje się na dole tej strony. ↓


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
  
 
 
45-061 Opole
ul. Katowicka 35

tel./fax : 77 454 28 85
e-mail: info@psp2.opole.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS