Nauka wcale nie musi być nudna!

W tym roku Festiwal Nauki w naszej szkole był zorganizowany w formie happeningu.

Celem wydarzenia było umożliwienie zaprezentowania się uczniów klas starszych jako edukatorów i  liderów, zmiany przestrzeni edukacyjnej oraz stworzenia atmosfery „święta nauki”. Chętni uczniowie przygotowali na boisku szkolnym około 30 stanowisk i starali się zainteresować młodszych kolegów swoim tematem, doświadczeniem, zagadką.

Poniżej kilka wypowiedzi uczestników:

Gdy byłem na festiwalu z moimi znajomymi, były różne stanowiska np. stanowisko, na którym odgadywało się liście. Niestety, nie udało nam się. Najwięcej czasu spędziliśmy przy stoliku z prądem, wulkanami, bańkami i innymi.
~Hubert, klasa 6

Na Festiwalu Nauki było wszystkiego bardzo dużo. Najbardziej podobał mi się wulkan, który wybuchał oraz przyrząd do tworzenia prądu. Interesujące było stanowisko, gdzie dziewczyny pokazywały, jak wyciąć dziurę w małym  papierku tak, aby przez nią przejść.
~Alisa, klasa 5

Byłam ostatnio na Festiwalu Nauki w naszej szkole. Koledzy i koleżanki z innych klas przygotowali różne stoiska na różne tematy. Wśród osób, które przygotowały projekt, było kilka moich przyjaciół. Najbardziej z całego festiwalu podobały mi się origami, czyli żabki, koszyczki i motylki. Nauczyłam się czegoś zarówno nowego, jak i ciekawego, a osoby prowadzące te stoiska były dla mnie bardzo miłe oraz rozdawały naklejki.
~Emilka, klasa 6

Na Festiwalu Nauki były rożne stanowiska z różnymi wynalazkami. Były napisy na chodnikach i układanki z kształtów. Podobało mi się najbardziej stanowisko z wulkanem. Wspaniałe stanowisko było z sodą, która powodowała, że balon sam się pompował.
~Marysia, klasa 5

Siódme klasy niedawno przygotowały festiwal z okazji Dni Nauki. Były tam różne atrakcje i stanowiska. Moimi ulubionymi były: układanie kształtów, bańki mydlane, zagadki z zapałek. Było też dużo innych ciekawych stanowisk jak: origami, znikająca moneta, sudoku, wulkan z piany. Najwięcej ludzi było jednak przy błyskawicy. Bardzo dobrze się bawiłam i mam nadzieję, że inni też się dobrze bawili. To był naprawdę świetny pomysł.
~Irenka, klasa 6

Ostatnio na Festiwalu Nauki prezentowali się uczniowie z klasy 7 i 8. Można tam było znaleźć  coś związanego z matematyką, chemią, fizyką i dużo innego… Spodobało mi się: robienie origami, mydlane bańki, wybuchający wulkan, składanie puzzli i figury matematyczne. Można dużo się nauczyć i dowiedzieć. Gdy ja będę w 7. klasie, zrobię prezentację o bańkach i jak je zrobić.
~Vira M. i Anastaziia, klasa 6

Koordynatorem projektu była p. Joanna Nieschwietz.

Opracowanie: mgr Joanna Nieschwietz, mgr Karolina Filistyńska, mgr Adrian Lewandowski, wybrani uczestnicy Festiwalu