KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNY ROWERZYSTA” DLA KLAS PIERWSZYCH

ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS  PIERWSZYCH

„BEZPIECZNY ROWERZYSTA”

Wiele dzieci  i dorosłych  gdy tylko pozwoli na to pogoda  codziennie wybiera się na przejażdżki rowerowe. Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności,  związane jest z respektowaniem przepisów, do których rowerzyści powinni się stosować.                                                           Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji.                                                Temu bardzo ważnemu zagadnieniu  poświęcony był konkurs plastyczny „Bezpieczny rowerzysta”,  w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością wiedzy związanej z bezpieczeństwem rowerzystów na drogach oraz wyobraźnią plastyczną.

Wśród prac  biorących udział w konkursie na szczególną uwagę zasłużyły  prace uczniów, którzy zdobyli następujące miejsca:

Laureat: Amelia Bitner - klasa 1a

I miejsce: Tomasz Tęgosik -  klasa 1a