"Opole kredką rysowane" - klasa IIb na plenerze plastycznym

W związku ze współpracą Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu ze szkołami publicznymi, w poniedziałek – 30 września 2013r. klasa II b wzięła udział w plenerze plastycznym – cyklicznej imprezie pod nazwą „Opole kredką rysowane”.

Wszystkich uczestników pleneru rysunkowego „Zabytki Opola – plener czarno – biały” powitała pani Ewa Balas. Grupy dzieci zaopatrzone w materiały plastyczne: kartki A-3, podkładki, pastele czarne, ołówki, czarne kredki udały się w różne zakątki Opola, by wykonać pracę plastyczną – uchwycić piękno zabytków miasta.

Nasza klasa wybrała miejsce przy fontannie nad Stawkiem Barlickiego. Jest to szczególny, zielony, zakątek Opola, z którego widać min: Ratusz, Kościół Franciszkanów, Wieżę Piastowską. Dzieci chętnie wykonywały swoje plastyczne zadanie. Podczas pracy podziwiały barwy jesieni oraz różnokolorową tęczę. Organizatorzy zapewnili wszystkim słodki poczęstunek. Dziękujemy!

Prace uczestników pleneru zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Młodzieżowym Domu Kultury.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Długosz
FOTO: mgr Urszula Długosz