Spotkanie z kombatantami

„Zawsze bardzo chętnie przychodzę do młodzieży. Cieszy mnie jej zaangażowanie i patriotyzm” - powiedział pan Florian Gierdal, prezes Zarządu Koła nr 7 Związku Kombatantów RP i BWP w Opolu podczas spotkania, jakie miało miejsce 19 września w naszej świetlicy szkolnej.

Tradycją tych spotkań jest wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” przez  bohaterów II wojny światowej oraz uczniów naszej szkoły. Tak było i w tym roku szkolnym. Następnie goście mieli okazję wysłuchać wzruszających pieśni i utworów poetyckich, które dzięki staraniom pań:  Elżbiety Bilińskiej, Bożeny Kęs i Katarzyny Calickiej ułożone zostały w piękny montaż słowno-muzyczny.

Zwieńczeniem spotkania, które, jak powiedział pan Florian, było dla jego uczestników „wielką uciechą”, okazały się kartki przygotowane przez panią Dominikę Waluś.

Za wkład w walkę o wolność i honor naszej Ojczyzny,
za najwspanialszą lekcję patriotyzmu,
za wzór do naśladowania