Lekkoatletyczny Festyn Rodzinny

3 listopada 2015 r. (wtorek) w godzinach 15:30 – 18:00 przy pięknej jesiennej pogodzie, na boisku lekkoatletycznym i hali namiotowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu przy ulicy Dubois, odbył się Lekkoatletyczny Festyn Rodzinny.

Impreza, której organizatorem była Sekcja Lekkoatletyczna Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Opolu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu, adresowana była do uczniów szkół podstawowych klas IV – VI bez podziału na kategorie wiekowe oraz szkół gimnazjalnych.  Ponieważ był to Festyn Rodzinny w zdecydowanej większości brali udział uczniowie wraz z członkiem rodziny. Uczestnicy mieli do pokonania: bieg na 40 metrów, skok wzwyż (dziecko), skok w dal z miejsca (członek rodziny), rzut piłka lekarską.

Z naszej szkoły udział w imprezie wzieli uczniowie: Emanuel Sośnicki i Oliwier Sosnicki (oboje z rodzicami), Filip Górski (z bratem), Michał Sacała (z bratem), Tomasz Pasternak (z mamą), Jan Bobrowski (z tatą), Mateusz Urbanek, Amelia Konfisz (z tatą), Ewa Juszczak (z tatą), Kateryna Korniiaka (z tatą), Weronika Więcek, Karolina Kozioł (z tatą), Joanna Gaj (z tatą). Dodatkowo Agnieszka Krok (z siostrą), Paulina Krok (z mama) oraz Martyna Lempka (z ciocią). Te trzy ostatnie osoby reprezentowały nasza szkołę (biorą udział w zajęciach „Lekkoatletyka dla każdego” jak dzieci powyżej), ale uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Boguszycach.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych.

Dla zwycięzców indywidualnych były przygotowane dyplomy do IV miejsca, a torby za miejsca I – III. Dla najlepszych w punktacji rodzinnej czekały puchary od I do III miejsca.

I tak w klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców klas IV – VI z naszej szkoły:

III miejsce: Emanuel Sośnicki

VI miejsce: Filip Górski

VII miejsce: Oliwier Sośnicki

VIII miejsce: Michał Sacała

X miejsce: Tomasz Pasternak

XII miejsce: Jan Bobrowski

XIV miejsce: Mateusz Urbanek

Wśród dziewcząt klas IV – VI z naszej szkoły:

I miejsce: Amelia Konfisz

II miejsce: Ewa Juszczak

III miejsce: Agnieszka Krok (SP Boguszyce)

V miejsce: Joanna Gaj

VI miejsce: Paulina Krok (SP Boguszyce)

XIII miejsce: Kateryna Korniiaka

XIV miejsce: Martyna Lempka (SP Boguszyce)

XV miejsce: Karolina Kozioł

XIX miejsce: Weronika Więcek

W klasyfikacji rodzinnej z naszej szkoły:

I miejsce: Rodzina Konfisz (Arkadiusz, Amelia) – 4 punkty

II, III miejsce.: Rodzina Krok (Kristina, Agnieszka) – 5 punktów (SP Boguszyce)

V miejsce: Rodzina Górski (Karol, Filip) – 10 punktów

Pełna klasyfikacja po kliknięciu w tym miejscu.

Sklasyfikowano 24 rodziny.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za wspaniały udział w zabawie!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Janas
FOTO: mgr Małgorzata Janas