Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Mistrzowie Województwa, Finaliści Mistrzostw Polski w Łodzi oraz brązowe medalistki Sztafetowych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Dnia 15 października 2015 r. w Starym Oleśnie odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Miasto Opole reprezentowali dziewczęta i chłopcy naszej szkoły tj. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, ponieważ oba zespoły w dniu 29 września 2015 r. zostały Mistrzami Miasta Opola w tych biegach.

W Starym Oleśnie na starcie stanęło po 11 najlepszych zespołów z całego województwa w każdej kategorii. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 800 m.

W warunkach typowo jesiennych: w deszczu, błocie, słocie… walczyli do końca. Każdy z nich – zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dali z siebie wszystko, bo biegli… po medal… po Puchar… po Mistrzostwo Województwa.  I nie zawiedli.

Brązowe medalistki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu Mistrzostw Województwa uplasowały się za Szkołą Podstawową nr 1 z Nysy oraz Szkołą Podstawową nr 4 z Namysłowa. Również na trzecim miejscu ex aequo była Szkoła Podstawowa nr 3 z Namysłowa. Na dalszych miejscach znalazły się takie zespoły jak: Zespół Szkół Podstawowych Kórnica, Szkoła Podstawowa nr 2 Głuchołazy, Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 Krapkowice, Publiczna Szkoła Podstawowa Dalachów, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 Kluczbork, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 Kędzierzyn, Zespół Szkół nr 1 Brzeg.

Brązowe medalistki Mistrzostw Województwa to: Ewa Juszczak (z klasy IVb), Joanna Gaj (z klasy Va), Izabela Matuszewska (z klasy Vb), Daria Bilińska (z klasy Vb), Amelia Konfisz
(z klasy VIa), Jagoda Bogucka (z klasy VIa), Anastazja Nowaczek (z klasy VIa), Julia Wilczyńska (z klasy VIa) oraz Martyna Łopianiak (z klasy VIa).

Mistrzowie Województwa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu wyprzedzili takie szkoły jak: Szkoła Podstawowa nr 4 Namysłów, Szkoła Podstawowa nr 3 Namysłów, Szkoła Podstawowa nr 1 Nysa, Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 Krapkowice, Gminny Zespół Szkół nr 3 Ozimek, Gminny Zespół Szkół Skarbnica, Powiat Strzelce Opolskie, Powiat Olesno, Publiczna Szkoła Podstawowa Maciowakrze.

Mistrzowie Województwa i Finaliści Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu 2016 r. w Łodzi to: Oliwier Sośnicki (z klasy Va), Adam Janikowski (z klasy Vb), Kacper Łyszczarczyk (z klasy Vb), Marcel Jaszczyk, Daniel Cieśla, Dawid Janik, Bartosz Kostuś, Jakub Wójcicki (wszyscy z klasy VIa), Tobiasz Rybicki (z klasy VIb) zostali Mistrzami Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe emocje jakie nam przygotowali, a nauczycielom uczącym za przygotowanie zawodników.

Opiekunami były: mgr Bogusława Westenholz oraz mgr Małgorzata Janas.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Małgorzata Janas
FOTO: mgr Małgorzata Janas