"Spełnione marzenie" - Święto Teatru w naszej szkole

„Spełnione marzenie” – pod takim hasłem odbywało się tegoroczne Święto Teatru.

Wstępem do VIII Międzyszkolnych Konfrontacjach Teatralnych, które odbyły się 23 kwietnia, był występ Oliwii Ślesiony z opolskiego przedszkola „Bajkowa Rodzina”.

Artystka zaprezentowała utwór „Słoń Trąbalski”. Następnie na deskach naszego szkolnego spektaklu widzowie mieli okazję obejrzeć sześć spektakli:

• „A jak przyjdzie wiosna...” uczniów klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8,
  • „Rzepka” uczniów klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24,
  • „Marzenie Kopciuszka” uczniów klasy Ic z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2,
  • „Królewna” uczniów klasy IIa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2,
  • „Smutny Książę” uczniów klasy IIIb z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2,
  • „Baba Jaga u dentysty” uczniów klasy IIc z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Panie: Jolanta Leśniańska, Alicja Kochanowska, Dominika Waluś, Elżbieta Raczkowska, Urszula Długosz, Beata Trenczek oraz Małgorzata Śnigórska, ponad 100 młodych aktorów oraz ich rodzice, babcie i dziadkowie włożyli mnóstwo pracy, aby spektakle odniosły sukces.

Jury doceniło ich starania i jednogłośnie przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce.

Tradycyjnie już w dniu następnym artyści wystąpili przed wszystkimi uczniami naszej szkoły.

Przez cały tydzień dzieci mogły kupować „Bilety Dobrej Woli”. Całkowity dochód z ich sprzedaży został przekazany na leczenie szkolnej koleżanki – Oli.

W tym roku udało się zebrać 2013zł, za co serdecznie podziękowała mama dziewczynki. Z wyrazami wdzięczności ofiarowała każdemu specjalnie przygotowane upominki.

Życzymy Oli i jej najbliższym zdrowia i wytrwałości.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii, natomiast dodatkowe informacje na temat tegorocznego Święta Teatru w naszej szkole znajdziecie na: nto.pl

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Calicka
FOTO: mgr Katarzyna Calicka, p. Magdalena Żołądź, p. Tomasz Tratkiewicz, mgr Adrian Lewandowski