Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi zaangażował wszystkich uczniów naszej szkoły w różnego rodzaju aktywności.

Uczniowie klasy IIIb z wychowawcą p. Urszulą Długosz oraz uczniowie z klasy IIIc z p. Ewą Bożeną Czajką wykonali bajeczną wystawę podwodną i powiesili ciekawe informacje o zwierzętach na pierwszym piętrze naszej szkoły.

Z kolei uczniowie z kółka przyrodniczego klasy Vb wykonali plakat z hasłami dotyczącymi ochrony środowiska naszej planety oraz planszę z której możemy się dowiedzieć w jaki sposób chronić zasoby przyrody, a przy okazji oszczędzać pieniądze.

Na lekcjach przyrody klasy: IVa, IVb i IVc realizowały temat dotyczący form ochrony przyrody w Polsce, naszym województwie i mieście.

Następnie wszystkie klasy czwarte udały się pod najbliższy pomnik przyrody, znajdujący się przy Publicznym Gimnazjum nr 5 w Opolu – dąb szypułkowy.

Natomiast Maja Miążek z klasy VIa wykonała plakat dotyczący Dnia Ziemi, który można było zobaczyć na pierwszym piętrze naszej szkoły.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Łukawska, mgr Beata Wojciechowska-Szulecka
FOTO: mgr Urszula Długosz, mgr Bożena Czajka