Klasy pierwsze odwiedzają Krasiejów

W piątek 17 kwietnia 2015r. klasy Ia i Ie w ramach projektu unijnego „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” pod opieką nauczycieli: Beaty Kachny, Alicji Adamczyk i Katarzyny Urody oraz pedagoga szkolnego Małgorzaty Dudek uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie oraz w Jura Parku.

Po przybyciu na miejsce wszyscy wspólnie zjedliśmy drugie śniadanie i rozpoczęły się bardzo ciekawe zajęcia. Największą atrakcją dla nas była podróż batyskafem oraz atak rekina w Oceanarium. Tematy realizowanych zajęć edukacyjnych obejmowały następujące zagadnienia: „Jak staliśmy się ludźmi?”, „Świadectwa ewolucji” oraz „Tajemnice nauki”. Na zakończenie naszego pobytu w Krasiejowie wspólnie zjedliśmy obiad, a każdy uczestnik otrzymał upominek dydaktyczny w postaci książki o Jura Parku, skamieniałości, małego dinozaura oraz posiłku uzupełniającego w formie paczki.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. W trakcie wycieczki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia między innymi z mamutem i dinozaurem.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny
FOTO: mgr Beata Kachny