XVI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Wiedza książkowa z geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych jest oczywiście potrzebna, ale aby w naszym konkursie zasłynąć, trzeba się po prostu kulturą tych krajów interesować.

już półfinał i finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych odbył się 15 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu i utrzymany był w stylistyce „Old School”.

Najpierw najlepsi uczniowie wyłonieni w swoich szkołach, po jednym z każdego poziomu klas czwartych, piątych i szóstych dla każdej ze szkół, po otworzeniu zalakowanych kopert, rozpoczęli o godz. 9:00 zmagania z testem wiedzy przygotowanym przez Szkołę Języków Obcych Empik School. Ten etap konkursu miał za zadanie wyłonić trójkę najlepszych dla każdego poziomu, którzy mieli się zmierzyć ze sobą w ostatnim, finałowym etapie konkursu.

A finał to jest to, co odróżnia nasz konkurs od pozostałych – ma on formę w pełni multimedialną i jest przeprowadzany w formie teleturnieju. W tym roku prowadzony był przez nauczycielkę języka angielskiego – Panią Agnieszkę Melnarowicz.

Po otwarciu konkursu przez Panią Dyrektor Grażynę Danielko rozpoczęły się emocje związane z finałem. Tych na pewno nie brakowało od początku do końca – zarówno wśród uczestników, jak i ich opiekunów i publiczności przybyłych na nasz konkurs nie tylko z opolskich szkół podstawowych, ale całego województwa.

Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwało nasze niezastąpione jury w składzie: Pan Łukasz Kuś (z wydawnictwa Express Publishing), Pan Marek Grygorowicz (Macmillan) oraz po raz pierwszy Pani Katarzyna Chmielewska (z wydawnictwa Pearson), którzy również byli współ-fundatorami nagród.

W tegorocznej odsłonie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych do „Alei Sław” dołączyli:

• Klasy czwarte

I miejsce: Dorian Łuszczyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich

II miejsce: Feliks Świerc z Publicznej Szkoły Podstawowej w Komprachcicach

III miejsce: Filip Telidecki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2O w Opolu

• Klasy piąte

I miejsce: Jan Machalski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu

II miejsce: Aleksandra Ciasnocha z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu

III miejsce: Maja Bartmanowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Opolu

• Klasy szóste

I miejsce: Marta Sawicka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Opolu

II miejsce: Zuzanna Ciszewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu

III miejsce: Wojciech Hajdas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich

Bardzo cieszy fakt, iż uczennica naszej szkoły, Aleksandra Ciasnocha z klasy Vb, której opiekunem jest Pani Katarzyna Król, znalazła się w finale i po emocjonującej dogrywce zajęła drugie miejsce w kategorii klas piątych.

W tym miejscu bardzo chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom, którzy przekazali niezwykle ciekawe upominki i nagrody dla uczestników:

Zadania finałowe zostały przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły, pokaz multimedialny przez Pana Adriana Lewandowskiego, a pomocą techniczną służył Pan Piotr Kraus.

Na słowa podziękowania zasługują Pan Tomasz Melnarowicz, który przygotował dyplomy dla uczestników i ich opiekunów, dziewczyny z klasy VIb, które witały licznie przybyłych gości oraz uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się gościnnością pomagając w przygotowaniu poczęstunku.

Do zobaczenia za rok na:

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: