Zaproszenie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu organizuje XV edycję „Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych”.

Celem konkursu jest lepsze poznanie kultury krajów angielskiego obszaru językowego, a także rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Do udziału w nim zapraszamy uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach:

• Eliminacje szkolne (o formie decyduje nauczyciel organizujący konkurs w szkole)
  • Etap międzyszkolny – półfinał
  • Etap międzyszkolny – finał

Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie przeprowadzają eliminacje szkolne w dowolnej formie, tak aby wyłonić trzech zwycięzców – po jednym z klasy IV, V i VI. Będą oni reprezentować swoją szkołę w następnych etapach.

W półfinale, który ma formę testu pisemnego zostanie wyłonionych dziewięciu finalistów - po trzech z każdego poziomu. Finał konkursu będzie miał formę ustną na forum wszystkich uczestników konkursu. Konkurs dla klas IV jest przeprowadzany w języku polskim (wszystkie etapy), natomiast dla klas V i VI w języku angielskim.

Terminy:

• do 11 kwietnia 2014r. (piątek) potwierdzenie udziału poprzez przesłanie do PSP nr 2 w Opolu formularza zgłoszeniowego do konkursu (fax.: 77 454 28 85 lub email: szkola@psp2.opole.pl)
  • 16 kwietnia 2014r. (środa) półfinał i finał konkursu w PSP nr 2 w Opolu; start o godz. 9:00

Nagrody:

Organizatorzy starają się zapewnić nagrody w zależności od uzyskanych funduszy oraz pozyskanych sponsorów. Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa, a finaliści dyplom laureata, natomiast opiekunowie pisemne podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu.

Osoby zainteresowane dalszymi informacjami dotyczącymi konkursu, prosimy o kontakt email: mrowa29@interia.pl lub tel.: 603 754 410.

Poniżej znajdziesz regulamin oraz kartę zgłoszeniową do konkursu.

Załączniki: