XV Edycja Konkursu

16 kwietnia 2014r. już po raz 15 gościliśmy w murach naszej szkoły przybyłych uczniów z województwa opolskiego chcących wykazać się swoją wiedzą w ramach XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych.

Najlepsi uczniowie wyłonieni w swoich macierzystych szkołach, po jednym z każdego poziomu klas czwartych, piątych i szóstych dla każdej ze szkół, po otworzeniu zalakowanych kopert, rozpoczęli o godz. 9:00 zmagania z testem wiedzy przygotowanym przez Szkołę Języków Obcych Empik School. Ten etap konkursu miał za zadanie wyłonić trójkę najlepszych dla każdego poziomu, którzy mieli się zmierzyć ze sobą w ostatnim, finałowym etapie Konkursu.

A finał to jest to co odróżnia nasz konkurs od pozostałych – ma on formę w pełni multimedialną i jest przeprowadzany w formie teleturnieju, kiedy to sama wiedza książkowa nie wystarczy, należy naprawdę pasjonować się kulturą krajów angielskiego obszaru językowego, aby go wygrać.

Dodatkowo, w tym roku świętowaliśmy piętnastą, jubileuszową odsłonę Konkursu, a więc musiało być wyjątkowo.

Po otwarciu Konkursu przez Dyrektora Mirosława Śnigórskiego, odwiedził nas zespół Crazy Stars z piosenką ”I Want to Hold Your Hand” The Beatles. Z racji jubileuszu zadania przygotowane na tegoroczny finał zawierały wszystkie najlepsze elementy poprzednich edycji, ale w udoskonalonej formie.

Emocji nie brakowało, a nad prawidłowym przebiegiem całości czuwało nasze niezastąpione jury w składzie: p. Przemysław Szewciów (z wydawnictwa Pearson), p. Marek Grygorowicz (Macmillan) oraz p. Łukasz Kuś (Express Publishing) – którzy również byli współ-fundatorami nagród.

A w tym roku było naprawdę o co walczyć – poza bardzo okazałymi nagrodami rzeczowymi i pięknymi dyplomami, po raz pierwszy zwycięzcy otrzymali specjalne statuetki. Ale nie tylko finaliści mogli liczyć na nagrody, z racji iż nasz Konkurs w każdym ze swoich etapów do najłatwiejszych nie należy, wszyscy uczestnicy drugiego etapu jak i ich opiekunowie mogli liczyć na specjalne upominki.

I to nie koniec atrakcji, gdyż w tym roku organizatorzy mają jeszcze jedną niespodziankę. Do pobrania z załączników poniżej dostępna jest demonstracyjna wersja finałowego pokazu multimedialnego i zadania z jakimi zmierzyć musieli się uczestnicy Konkursu wraz z szczegółową instrukcją obsługi do wykorzystania w przygotowaniu swoich uczestników (należy pobrać wszystkie części).

W tegorocznej odsłonie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych do „Alei Sław” dołączyli:

• Klasy czwarte

I miejsce: Jakub Szopa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Komprachcicach
II miejsce: Jan Pekalski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Opolu
III miejsce: Aleksandra Ciasnocha z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu

• Klasy piąte

I miejsce: Wojciech Hajdas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Opolskich
II miejsce: Paweł Stanik z Zespołu Szkół w Chruścicach
III miejsce: Zuzanna Ciszewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu

• Klasy szóste

I miejsce: Michał Tratkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu
II miejsce: Marcin Borman z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chmielowicach
III miejsce: Piotr Korycki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu

Bardzo cieszy fakt, iż aż dwójka uczniów z naszej szkoły znalazła się w finale.

W tym miejscu bardzo chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom, którzy podkreślili wyjątkowość tej edycji przekazując niezwykle ciekawe upominki i nagrody dla uczestników:

Organizatorami Konkursu byli nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu, finał prowadzony był przez p. Agnieszkę Melnarowicz i p. Katarzynę Król, pokaz multimedialny przygotował p. Adrian Lewandowski, nad tym, aby wszystko dobrze brzmiało czuwał p. Piotr Kraus, a nagrody pomagał wręczać Wicedyrektor do spraw sportu Roman Stelmaszyk.

Na specjalne słowa podziękowania zasłużył zespół Crazy Stars p. Agnieszki Melnarowicz, który zadbał o artystyczną atrakcję, za przygotowanie świetnych dyplomów p. Tomasz Melnarowicz oraz uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się gościnnością pomagając w przygotowaniu poczęstunku dla przybyłych gości.

Przeczytaj i posłuchaj o nas również na radio.opole.pl

Do zobaczenia za rok na:

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: p. Piotr Kraus