Wynalazki 6D

Klasa 6d swoją przygodę z lekturą pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” zakończyła wcielając się w role naukowców.

Ich zadaniem było wymyślenie i stworzenie prototypu wynalazku, który miałby ułatwić życie szkolne im i kolegom z młodszych klas.
Pomysły były przeróżne i powstały bardzo ciekawe prace między innymi: hełmościągacz, przepisywacz, robot matematyczny, wielofunkcyjna temperówka czy robocik piszący notatki.
Uczniowie pracowali nad projektami w zespołach, kolejnym etapem zadania było stworzenie reklamy wyprodukowanego wynalazku. Okazuje się, że lekcja polskiego to nie tylko nudna gramatyka ale także dużo śmiechu i świetna zabawa.

Opracowanie: p. Patrycja Gabor - Pfitzner

FotoFoto