Rajd Czwartoklasistów

15 września 2023 roku odbył się Rajd Czwartoklasistów.

Rano udaliśmy się autobusem miejskim na polanę, niedaleko Opola. Kiedy wysiedliśmy z autobusu, szliśmy przez las podziwiając piękne sarenki. Na miejscu czekali na nas strażacy, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem podczas pieczenia kiełbasek.
Gdy już zjedliśmy, były gry i zabawy: quiz o ziemniakach, zabawy integracyjne z chustą. Następnie malowaliśmy plakaty oraz wymyślaliśmy klasową piosenkę o ziemniakach. Na koniec złożyliśmy "ziemniaczaną" przysięgę i każdy zjadł po pieczonym ziemniaku. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Będziemy długo wspominać ten dzień.

Opracowała: Zofia Kowczyk
Fotografie: Jan Wodecki, Jędrzej Podgórny

15 września 2023 r. byliśmy na Rajdzie Czwartoklasisty. Zabawy odbywały się na leśnej polanie niedaleko Opola, do której dotarliśmy autobusem a częściowo pieszo. Od razu po przybyciu mogliśmy upiec kiełbaski przy ognisku, w tym czasie nad naszym bezpieczeństwem czuwali strażacy. Po posileniu się i chwilowym odpoczynku, braliśmy udział w różnych konkurencjach. Konkurs wiedzy o ziemniaku, w którym wielkim znawcom okazała się nasza klasowa koleżanka Jagoda. Podzieleni na mniejsze grupy rywalizowaliśmy w zawodach sportowych, tworzyliśmy piosenkę i skecz o ziemniaku oraz plakat przedstawiający nie co innego jak ziemniaka. Na koniec każdy mógł zjeść przepysznego, pieczonego ziemniaka. A po całym dniu wrażeń wróciliśmy do szkoły. Zabawa była bardzo przyjemna.

Opracowanie: Lena Niemirowska
Fotografie: Adam Cembaluk