Narodowe czytanie 2023

Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.

W sobotę 09.09.2023 roku uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, która odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W tym roku poznali Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.
Tradycyjnie już rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia w epokę. Pani Anna Milejska opowiedziała o życiu poetki i nawiązała do okresu polskiego pozytywizmu. W kameralnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, odczytaliśmy wybrane fragmenty lektury. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mógł własnoręcznie opieczętować przyniesioną przez siebie lekturę.

Organizatorzy: Katarzyna Calicka, Joanna Krasnodębska, Anna Milejska, Edyta Szymczyna–Zima.