Dzień Edukacji Narodowej - Święto Nauczycieli

250-lat Komisji Edukacji Narodowej 14 X 1773 - 14 X 2023

14 października 1773.r  z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego utworzono Komisję Edukacji Narodowej, która była  pierwszym ministerstwem oświaty w Polsce a zarazem w Europie. Do jej zadań należało reformowanie szkolnictwa w Polsce. Powstanie Komisji Edukacji Narodowej było podstawą nowoczesnej edukacji, która pozwoliła przetrwać ciężki czas zaborów. Dzisiaj  we współczesnym świecie edukacja jest wspólnym dobrem a proces kształcenia i wychowania zadaniem trudnym i wymagającym.

Praca nauczycieli jest dostrzegana i doceniana przez uczniów i z okazji ich święta dzieci przekazały swoje podziękowania i słodkie upominki.

Dodatkowym prezentem jest piosenka przygotowana i zaśpiewana przez uczniów klasy 1C, której można posłuchać klikając na poniższy link :)

youtu.be/Qz-UvJzRKOY

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy: cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy.
Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia
i sukcesy Waszych wychowanków.

Opracowanie: mgr Kamila Wójcik, mgr Beata Kachny, mgr Dominika Waluś, mgr Agnieszka Markiewicz-Rokosz