Mistrzostwa Opola w Tabliczce Mnożenia – sukces uczniów klas trzecich!

14 kwietnia Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II w Opolu odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Opola w Tabliczce Mnożenia. Wzięło w nich udział  60 uczniów klas trzecich szkół podstawowych z naszego miasta.

Mistrzostwa polegały na wykonaniu czterech konkurencji indywidualnych oraz jednej grupowej. Wszystkie oparte były na kartach Grabowskiego, czyli serii gier edukacyjnych.

Naszą szkołę reprezentowała wybrana  w drodze eliminacji szkolnych, czteroosobowa grupa uczniów.

Dzieci fantastycznie poradziły sobie z wszystkim zadaniami, wykazały się świetną znajomością tabliczki mnożenia, refleksem i umiejętnością pracy w zespole. To wszystko pozwoliło na osiągniecie sukcesu i zdobycie czołowych miejsc na podium mistrzostw oraz zdobycie głównej nagrody w kwocie 800 zł. na zakup pomocy dydaktycznych.

Reprezentanci szkoły:

Grzegorz Kulawik  z klasy 3c - I miejsce w kategorii indywidualnej chłopców

Hanna Paloc z  klasy 3b – II miejsce w kategorii indywidualnej dziewcząt

Tymon Szatanik z klasy 3a – IV miejsce w kategorii  indywidualnej chłopców

Wiktoria Święs z klasy 3b

Nasi uczniowie udowodnili, że nauka tabliczki mnożenia to przyjemność i dobra zabawa! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniów do mistrzostw przygotowywali wychowawcy: mgr Dominika Waluś, mgr Bożena Kęs, mgr Beata Kachny.

Opracowanie: mgr Dominika Waluś