Warsztaty pszczelarskie

Uczniowie klas 1-3 brali udział w warsztatach  pszczelarskich „Pszczoły nasi mali przyjaciele”.

Dzieci spotkały się z pszczelarzem, który opowiadał  nie tylko o swojej pracy ale również o pracy pracowitych pszczół. Królowa matka, pszczoły robotnice, trutnie leniuszki - ich rola w ulu zaciekawiła uczestników warsztatów.

W warunkach sali lekcyjnej dzieci mogły poczuć  klimat prawdziwej pasieki, zobaczyć ochronny strój pszczelarza oraz niektóre narzędzia jakimi się posługuje.

Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać ? Co to jest opalitka, podkurzacz, miodarka i ramka? Jacy są wrogowie pszczół? Na te oraz wiele innych pytań, które zadawały również dzieci, odpowiadał pszczelarz w czasie trwania warsztatów.

Przygotowanie przez uczestników świeczki z plastra wosku pszczelego bardzo spodobało się wszystkim.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły w specjalnym prezenterze. Każde dziecko szukało królowej oznaczonej żółtą opalitką. Na zakończenie warsztatów ich uczestnicy  otrzymali  dyplom „młodego pszczelarza” oraz odznakę.

Warsztaty  były inspirującym spotkaniem ze światem pszczół.

Opracowanie: mgr Urszula Długosz, mgr Beata Kachny

FotoFoto