XVII Festyn Olimpijski

Piękna, słoneczna pogoda w sobotni ranek i południe 30 maja była jednym z wielu powodów dlaczego nasz kolejny, bo już 17. Festyn Olimpijski, okazał się świetną alternatywą na miłe i aktywne spędzenie weekendu.

Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i goście zostali przywitani chwilkę po godz. 9:00 przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu – Mirosława Śnigórskiego, dowiedzieli się również jakie atrakcje zostały zaplanowane. W Szkole Polskich Olimpijczyków to oczywiście rozgrywki sportowe w piłkę nożną i siatkową, gry lekkoatletyczne i zabawy na trampolinie. Nie mogło też zabraknąć znanych postaci – odwiedzili nas Panowie: Władysław Kozakiewicz oraz Janusz Trzepizur, sportowe osobistości, których na pewno nie trzeba nikomu przedstawiać.

Odwiedziły nas również służby Policji, Straży Miejskiej, Granicznej i Pożarnej, na szczęście nie służbowo, ale po to, by zaprezentować swój sprzęt. Dodatkowo, miłośnicy motoryzacji mogli z bliska przyjrzeć się pojazdom kartingowym.

Oprócz tego mieliśmy pokaz „Wesołej mody”, konkurs żonglowania piłką nożną, konkursy plastyczne, zabawę w „Łowienie rybek”, a dla lubiących zwierzątka było specjalne pomieszczenie z milusińskimi.

Oczywiście były także stoiska z napojami, słodyczami, ciastami, lodami, kiełbaskami z grilla i innymi pysznościami przygotowanymi przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

W międzyczasie, na boisku szkolnym czas umilały występy artystyczne: zespołów „Pluszaki” i „Wschodzące gwiazdy”, „Crazy Stars”, „Kalejdoskop”, „Psotki” oraz solistów i instrumentalistów: Macieja i Piotra Waloszczyków, Jana Harupy, Joanny Gaj oraz Dominiki Drożdż, Wiktorii Podmostki, Hanny Downarowicz, Dominiki Jury i Martyny Kalińskiej. Nie mogło zabraknąć pokazów tanecznych – Zumby dziewczyn z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Opolu, a także tańca towarzyskiego w wykonaniu Emilii Strauss i Filipa Reginka.

W trakcie festynu odbywała się również loteria fantowa, która jak zwykle cieszyła się niezwykle dużym zainteresowaniem dlatego, że każdy los wygrywał i dodatkowo brał udział w losowaniu nagrody głównej – roweru, który znalazł swojego właściciela tradycyjnie podczas zakończenia całości.

Festyn prowadzony był jak zwykle bardzo profesjonalnie i z dużą dozą humoru przez Wicedyrektora ds. sportu – Romana Stelmaszyka i nauczyciela wychowania fizycznego – Mariusza Koniecznego, a za nagłośnienie odpowiadali p. Piotr Kraus z synem – Kubą.

Na koniec najważniejsze – podziękowania dla wszystkich osób i sponsorów, którzy aktywnie i na różny sposób w tym wydarzeniu wzięli udział i nas wspierali. To dzięki Wam Festyn Olimpijski okazał się ponownie sukcesem.

Po więcej zdjęć z Festynu zapraszamy do galerii.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski, mgr Nina Biela, mgr Dariusz Kopczyński