"Olimpiada na medal"

19 maja 120 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i szkoły „Polskich Olimpijczyków” spotkało się podczas XII Małej Olimpiady „Fair Play O’K”.

Kolorowy przemarsz sportowców, wniesienie flagi olimpijskiej, odczytanie apelu i ślubowania olimpijskiego oraz zapalenie znicza olimpijskiego przez uczestników obserwowali i słuchali znamienici goście: Wiceprezydent Opola p. Janusz Kowalski, inspektor Wydziału Oświaty p. Wiesława Kośniewska, p. Mariusz Przybyłko, p. Rafał Liszewski, p. Stanisław Olczyk oraz opolscy Olimpijczycy: p. Janusz Trzepizur, p. Krzysztof Siemion i p. Bartłomiej Bonk.

Część oficjalną Olimpiady uświetniły wspaniałe występy zespołów tanecznych: „Biedronek” pod artystyczną opieką p. Joanny Sais oraz „Wschodzących Gwiazd” i „Pluszaków” p. Elzbiety Raczkowskiej.

Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji nasi goście zostali zaproszeni do posadzenia dwóch tulipanowców na boisku szkolnym (w miejscu kasztanowców, które w kwietniu zostały powalone przez wiatr). Jeden na cześć Olimpiady „Fair Play O’K”, drugi – z okazji 25-lecia Samorządności.

Zmagania na bieżni i boisku szkolnym – bieg przez płotki, bieg z przyrządem, rzut oszczepem, i wiele innych konkurencji zorganizowali dla naszych Olimpijczyków młodzi lekkoatleci z „Kids Athletics” pod bacznym okiem trener Małgorzaty Janas i p. Bernardyny Walczak. W sali gimnastycznej niepodzielnie rządziło judo – pokazy, rzuty, chwyty, pady w wykonaniu uczniów obydwu placówek i trenera Grzegorza Kozdrasia.

Tuż przed południem po przeanalizowaniu zasad rywalizacji i podliczeniu wszystkich punktów dyr Mirosław Śnigórski ogłosił wyniki. Wszyscy młodzi sportowcy walczyli zgodnie z zasadą „fair play” i zajęli ex aequo pierwsze miejsce.

Dzięki hojności sponsorów: p. Mariusza Przybyłko (Elhurt), p. Marcina Koźlika (Columbex), p. Rafała Liszewskiego (Decathlon), Urzędu Miasta Opole sportowcy otrzymali złote medale, dyplomy, słodkości, piłki i skakanki, a szkoły sprzęt sportowy.

Bardzo dziękuję Naszym Przyjaciołom, że byli z nami i nas wspierali, nauczycielom i pracownikom szkoły, za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Olimpiady, w szczególności wicedyrektorowi Romanowi Stelmaszykowi, wszystkim młodym sportowcom za wspaniałą rywalizację i świetną zabawę.

Wszystkich zainteresowanych i ciekawych zapraszam do galerii zdjęć przygotowanej przez p. Adriana Lewandowskiego.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Grażyna Danielko
FOTO: mgr Adrian Lewandowski