Dni Języka Angielskiego

Dni 13, 14 i 15 maja to w tym roku święto języka angielskiego w naszej szkole.

W związku z tym, dla naszych uczniów przygotowaliśmy moc atrakcji, które, jak można stwierdzić po frekwencji, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Obejrzyj, co zaproponowaliśmy:

Pierwszego dnia odwiedziła nas Królowa Wielkiej Brytanii, która (o dziwo) przypominała do złudzenia uczennicę klasy VIb, Alicję Marynowicz . Królowa miała przygotowane pytania dla naszych uczniów związane z kulturą krajów obszaru anglojęzycznego; po udzieleniu właściwej odpowiedzi można było napić się z nią herbatki i zjeść ciastko. Uczniowie ustawiali się w długiej kolejce, aby dostąpić tego zaszczytu i choć czasami przerwa była za krótka, aby się zmierzyć z pytaniem, uczniowie niestrudzenie wracali na kolejnych. Naszej Królowej pomagała uczennica klasy VIa, Maja Miążek.

Tego dnia odbył się również pierwszy konkurs przygotowany z myślą o uczniach klas szóstych. „Master of Listening” – czyli „Mistrz Słuchanek” zgromadził całą salę szóstoklasistów. Obawialiśmy się, że zabraknie miejsc, ale udało się. Konkurs postrzegany jest, jako trudny, gdyż wyuczona wiedza w zakresie słownictwa czy gramatyki może w nim nie wystarczyć, gdyż tutaj liczyła się umiejętność rozumienia ze słuchu. Całość opracowana była na podstawie autentycznych utworów muzycznych w języku angielskim.

A to nie koniec atrakcji przewidzianych na środę. Dzięki uprzejmości p. Kamili Bisagi naszych „kółkowiczów” odwiedziła p. Mary Kennedy pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która w swoim rodowitym języku opowiadała o kulturze krajów anglojęzycznych. Robiła to na tyle interesująco, że uczniowie mieli do niej mnóstwo pytań. Chętnie na te pytania odpowiadając, p. Mary dała naszym uczniom niepowtarzalną okazję przekonać się jak, w porównaniu do informacji książkowych, niektóre sprawy wyglądają w rzeczywistości.

Drugi dzień stał pod znakiem (nutką) muzyki. Na parterze szkoły przygotowano stanowisko karaoke. Podczas przerw zainteresowani uczniowie (a ich z całą pewnością nie brakowało) mogli spróbować swoich sił śpiewając sławne piosenki, oczywiście w języku angielskim.

Czwartkowy konkurs „Master of Vocabulary” był przewidziany dla uczniów klas czwartych. Wszyscy, którzy nie mają problemu z zapamiętywaniem słówek zebrali się w sali 203, aby zawalczyć o tytuł „Mistrza Słownictwa”.

Któż nie lubi bawić się w tzw. „podchody”? Dlatego w piątek, atrakcją była właśnie ta zabawa, ale zamiast wskazówek graficznych, uczniowie musieli rozwikłać zagadki, napisane w formie rymu w języku angielskim, prowadzące do gadżetów ukrytych na terenie szkoły. Podczas przerwy obiadowej, biegające po całej szkole dzieci, zaglądające w różne zakamarki były czymś normalnym. Doskonale ze wskazówkami poradzili sobie uczniowie klas czwartych i piątych.

Uczniowie klas piątych również mieli swój konkurs. „Master of Dictation” jak sama nazwa wskazuje, polegał na napisaniu dyktanda, oczywiście w języku angielskim.

Na koniec pozostał najpopularniejszy, jak co roku pokazuje liczba uczestników, konkurs „Master of Art”. Nie słówka, nie gramatyka, czytanki czy słuchanki, a talent, pomysłowość i zainteresowanie krajami anglojęzycznymi była tutaj najważniejsza. Uczniowie mieli za zadanie w grupach przygotować plakaty związane z w/w krajami. Technika była dowolna, także prace były niezwykle oryginalne i pomysłowe – ciężko będzie wyłonić te najlepsze. Wkrótce galeria wybranych prac pojawi się w naszej szkole.

Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się podczas tegorocznych Dni Języka Angielskiego, a wyłonionych w licznych konkursach „Mistrzów Języka Angielskiego” zapraszamy na uroczyste podsumowanie Dni Nauki w czwartek 11 czerwca.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski