"Liść Dębu" - XVI Wojewódzki Festiwal Artystyczny

W dniach 8 – 9 maja 2015r. odbył się XVI Wojewódzki Festiwal Artystyczny „Liść Dębu”.

Jego organizatorem był Zespół Szkół w Dąbrowie. Festiwal został objęty patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Starosty Powiatu Opolskiego, Kuratora Oświaty w Opolu oraz Wójta Gminy Dąbrowa.

W Festiwalu brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, domy kultury, studia piosenki oraz szkoły muzyczne. Wykonawców oceniało powołane przez organizatorów Jury, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, intonację, interpretację, dykcję, emisję głosu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki Agata Trzaskowska z klasy IIc i Kamila Kałuża z klasy IVc. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

W kategorii duetów z klas I – III wystąpił duet – Amelia Brój i Anna Czercowy z klasy IIIb. Dziewczynki śpiewały piosenkę pt. „Panna Gepard” i zdobyły pierwsze miejsce.

W kategorii zespołów klas I – III wystąpił zespół „Psotki” w składzie: Hanna Calicka, Anna Gąsiorowska, Paulina Joniak, Alicja Midura, Hanna Kaniuka, Paula Konfisz, Agata Trzaskowska, Joanna Rakint, Martyna Kalińska oraz Elżbieta Kaczmarek, który piosenką pt. „Dorosłe rady” wyśpiewał pierwsze miejsce.

W kategorii zespołów klas IV – VI zespół „Kalejdoskop” w składzie: Maja Miążek, Magdalena Szelewska, Alicja Potylicka, Amelia Konfisz, Magdalena Rakint, Oliwia Stefaniak, Szymon Trybuch, Martyna Kraska, Hanna Mroczkowska, Maja Gajos, Kamila Kałuża, Wiktoria Haczkiewicz, wykonał piosenkę pt. „Rzeka” i również zdobył pierwsze miejsce.

Laureaci Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe oraz wyróżnienie Starosty Województwa Opolskiego. Wystąpią również na koncercie w Szkole Muzycznej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Elżbieta Bilińska
FOTO: mgr Elżbieta Bilińska, p. Daria Szeja-Brój